Şimdi yükleniyor

Instagram giriyorum geri atıyor ana ekrana geliyor

Instagram giriyorum geri atıyor ana ekrana geliyor

Son Güncelleme tarihi 15 Temmuz 2022 by Teknoloji Haber

Instagram giriyorum geri atıyor ana ekrana atıyor sorunu sanırız 1-2 saat önce başladı. Baktığımızda çoğunda çözüldüğü görünüyor. Yine de hala devam edenler için ne yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

teknik destek

Instagram hesaplarına girmeye çalışan bir çok kullanıcı uygulamayı açar açmaz giriş ekranına geri döndüğünü belirtiyor. Lakin bunla karşılaşanlar daha çok Android kullanıcılarıdır. Sanırız bu işletim sistemindeki uygulama tarafında bir çalışma yapıldı ki hesaplanmayan bir şeyler oldu.

Geceye doğru sosyal medyada dolaşırken denk geldiğimiz paylaşımlarda uygulamanın çöktüğü yazılıyordu. Bir kaç hesapla deneme yaptığımızda herhangi bir sorun görmedik. Yapılan yorumlarda iPhone kullanıcılarında bir sorun yaşanmadığı yazılıyordu. Bu tez doğru gibi görünüyor. Öyle ise kesinlikle uygulama üzerinde bir şeyler yapıldı.

Instagram giriyorum geri atıyor Android sorunu

Uygulamaya girildiğinde ana sayfaya atıyor sorunu için yapılan paylaşımlarda bazılarının uygulamayı sildikleri yazılı. Bu işlemi yapanların bir kısmında doğrulama için uğraştıklarını düşünüyoruz. Tahmini problem devam ederken doğrulama işleminde de bekli aksilik yaşanır diye düşünmekteyiz.

Önemli bir bilgiyi daha sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bir arkadaşımızın telefonu değiştirmedi ise Xiaomi ve onda da sorun yoktu. Yani telefon seçiyor değil ya. Ama yazılım sürümünü seçtiği mantıklı bir açıklama olacak. Yüklü versiyona göre sorun çıkma olasılığı var. Yani uygulama geliştiricisinin ne yaptığını bilemiyoruz ama yaptıkları neyse belli sürümleri etkilediklerini düşünmekteyiz.

Instagram giriyorum geri atıyor sorunu için gerekli adımları uygulamadan önce kontrol etmeniz için bazı önerilerimiz olacak.

  • Oturumu açmaya çalışırken kullandığınız interneti değiştirin.
  • Farklı bir telefonla deneyin. Mümkünse iPhone ile deneyin. Malum iOS ile sorun yaşanmadığı belirtiliyor.
  • Bilgisayarla veya telefonun tarayıcısı ile deneyin.
  • Son olarak varsa başka bir hesabınızla da test yapın.

Şimdilik bunların yeterli olacağını düşünüyoruz. Gelelim duruma göre atacağınız adımlara.

Instagram giriş yapıyorum tekrar geri atıyor için adımlar

Instagram giremiyorum tekrar geri atıyor sorununa baktığımızda Instagram kendi kendine çıkış yapıyor sorunu görülüyor. Tabi modele göre oluşan durum değişken oluyor.

Instagram çıkışa atıyor sorunu şimdilik geneli ilgilendiriyor ve deneyeceğiniz en iyi adım tarayıcı, iPhone ve VPN olacak.

Bugün oluşan ülkemizle sınırlı olmayabilir. VPN önerimiz belki Türkiye’ ye özel bir durum ise o zaman bu yöntem işe yarayacaktır diye düşündük.

Genelde olmayan geri atıyor sorunu için şunlar denenmeli:

  • Cihazın testi için hem farklı cihazla hem tarayıcı ile denenmesi gerekiyor. Tabi ayrı işletim sistemine sahip telefonlar seçilmeli.
  • Kullanılan internetle alakalı oluşacak sorunların testi için ayrı ayrı bağlantılar kullanın. Hem mobil internet hem farklı WiFi bağlantılarını deneyin.
  • Hesabınızı test etmek adına başka hesabınız varsa onla kontrol edin. Artı bulunduğunuz yerde başka kullanıcılarla da görüşün. Birde başka şehirde yaşayanlara da sorun.
  • Sadece kullandığınız telefondan alakalı ise, önce tarih doğru mudur bakın ve sonrada boş alanın yeterli olup olmadığını inceleyin. Size göre olsa dahi sistem için yetersiz kalma olasılığı için biraz yer açın.
  • Şüpheli görülen kullanımlarda hesap güvenliğine yönelik engeller çıkar. Bu kullandığınız internet, telefona veya bazı özelliklerin çalışmadığı olur.
  • Başkalarını rahatsız etmek veya ağın kurallarına uymamaktan dolayı ceza alanların az bir kısmında anlamsız durumlar çıkmıştır. Belki bu durumda böyle bir şeydir.

Telefona yönelik işlemler

Hem cihazın yazılımının hem uygulamanın güncel olduğundan emin olun. Çok eski modellerde yavaş yavaş bazı alanlar çalışmaz. Birde yüklü olan farklı bir uygulamanın yol açmış olması da mümkün. Belki güncelleme gelmiş ve soruna yol açmıştır. Bunları dikkate alın ve devamında aşağıdakileri uygulayın.

Örnek anlatım Samsung telefonlar için geçerlidir. Diğerlerinde seçeneklerin yeri değişiyor ise o zamanda biraz kurcalamanız gerekecek.

Ayarlara girdiğinizde uygulamalar denilen bir başlık var. Buraya girin ve Instagram olana dokunun. Burada 3-4 seçenek çıkacak ve bunlardan önce önbellek olana dokunun, sonra güncelleme veya veri kaldırmaya. İşlem tamam ve gerekli giriş denemesini yapın.

Eğer iPhone’ da instagram geri atıyor ise, genel bölümünden sıfırla içerisinde yer alan ağ ayarlarını sıfırlanması yeterli olacak.

instagram-giriyorum-geri-atiyor-2 Instagram giriyorum geri atıyor ana ekrana geliyor
Instagram giriyorum geri atıyor ana ekrana geliyor

Hesabını test etmek isteyenler

Eğer tarayıcı kullandığınızda erişim yapmışsanız, profilde bir şeyi değiştirin ve kaydetmeye çalışın. Örnek hesabın hakkındaki alana bir kelime eklemeniz yeterli. Kayıt sorunu çıkarsa ceza, geçici engel veya genelde bir sorun yaşandığını düşünün.

Ufak bir not eğer boş bir alanda dönüp duruyor ise, kişi fotoğrafı görünmüyor ise ve boş çerçeve geliyorsa o zaman belki hesabınıza yönelik bir şeyler var. Tabi bir kişide varsa, sizi kısıtlamıştır, genelde varsa hesabınızdan alakalı. Tabi Instagram giriyorum geri atıyor ve bu örnek için internet tarafından da alakalı olma olasılığı bulunuyor.

Farklı kanallarla oturum açtığınızda ek giriş yöntemi ekleyin. Tabi eklemeyenler için. Ney eklendi ise, onu kullanarak oturumunuzu açın. Örnek telefon numarası ekli değildi ve eklemişseniz onla giriş yapın.

Bir başka benzer konumuz hesabıma giriş yapamıyorum çıkış yaptın haberine bakmanızı öneriyoruz.

teknik destek