Şimdi yükleniyor

Instagram Hikayeler’e Emojili Anket Ekleme

instagram-hikayelere-emojili-anket-ekleme

Instagram Hikayeler’e Emojili Anket Ekleme

Son Güncelleme tarihi 12 Mayıs 2018 by

Facebook tarafından satın alındıktan sonra hızlı büyümesini katlayan Instagram’ın en çok kullanılan  özelliklerinden birisi olan Instagram Hikayeler’e emojili anket eklemenin nasıl yapıldığını yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

teknik destek

Özellikler gençler tarafından çok kullanılan popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ın “Hikayeler” özelliği kullanıcılar tarafından çok sevilmişti. Hikayeler özelliğini gün geçtikçe geliştirmeye devam eden Instagram kısa bir süre önce Instagram Hikayeler’e eklediği emojili anket özelliği kullanıcıların en çok kullandığı özelliklerden birisi olmuştu. Peki milyonlarca kişi tarafından kullanılan Instagram Hikayeler Anket özelliği nedir ve nasıl kullanılır?

Instagram Hikayelerine Yeni Düzenleme

Instagram’ın Snapchat’ten çaldığı “Hikayeler” özelliği kısa süre içerisinde Snapchat’ten daha çok kullanılmaya başlanmıştı. Durum böyle olunca Instagram Hikayeler özelliğini sürekli güncellemeye ve yeni özellikler eklemeye başlamıştı. Hikayeler’e konum, GIF ve anket ekleme özelliğini getiren Instagram son olarak anketlere emoji ekleme özelliğini getirmişti. Instagram’ın bu yeni özelliğiyle birlikte kullanıcılar Hikayeler içinde emojili anketler oluşturabiliyor. 

Instagram Anketlerinden Farklı Bir Kullanımı Var!

Emojili anket için farklı bir kullanım sunan Instagram birbiriyle çelişen cevaplar yerine “X”i ne kadar beğendiniz?, Bu köpek ne kadar sevimli ? gibi sorular sorabilecek. Instagram’ın emojili anket servisinde böyle bir kullanım sunacak olmasının nedeni ise katılımcıların sorunun cevabını emojiyi sağa kaydırarak veriyor olması olarak gösteriliyor. Kullanıcılar söz konusu ankete eklenen emojiyi ne kadar sağa kaydırırsa o soruya o kadar çok “tepki” vermiş oluyor. 

Instagram Emojili Anket Nasıl Oluşturulur?

Instagram’ın yeni özelliklerinden birisi olan emojili anket oluşturmak çok kolay. Emojili anket eklemek için ilk yapmanız gereken, fotoğrafı çektikten sonra hikayenize eklemeden önce çıkartma sembolüne dokunmak. Açılan ekranda emoji ile gösterilen anketi seçtikten sonra sormak istediğiniz soruyu yazabilirsiniz. Ankette yer alacak olan emojiyi de açılan emoji klavyesinden seçebilmeniz mümkün. Örneğin sevimli bir anket sorusuna gözlerinde kalp olan emojiyi koyabileceğiniz gibi sinirli bir anket sorunuza da kızgın adam emojisi kullanabilirsiniz. Daha fazla emojiye ulaşmak için emojilerin olduğu kısmı sağa doğru kaydırmanız ve ikinci kısımda yer alan + simgesine dokunmanız gerekiyor. 

instagram-hikayelere-emojili-anket-ekleme-2 Instagram Hikayeler’e Emojili Anket Ekleme

Anketinizin sorusunun yazı rengini ve arka plan rengini de dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Sorunuzu yazdığınız kısmın aşağısında bulunan renk paletine dokunup sorunuzun rengini istediğiniz gibi değiştirebilecekken “A” sembolüne dokunup arka plan rengini de dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Anketinize hangi katılımcınızın hangi tepkiyi verdiğini ekranınızı yukarı doğru sürükleyerek görebilirsiniz. 

teknik destek