Şimdi yükleniyor

Instagram satın aldığım ürün farklı geldi

Instagram satın aldığım ürün farklı geldi

Son Güncelleme tarihi 9 Ocak 2022 by Teknoloji Haber

Instagram satın aldığım ürün farklı geldi şikayetlerinin çok yaşandığı dönemlerden biri pandemi zamanlarıdır. Satın alımda görseldeki üründen farklı ürün gönderildi sorununda bazen satıcı ürünü geri alırken bir kısım satıcının ise değişim ya da iade kabul etmediğini görüyoruz. Hatta iletişime dahi cevap veremeyenler oluyor.

teknik destek

Instagram alışveriş özelliği pek çok hesap tarafından kullanılmaktadır. Instagram üzerinden birçok ürüne kolay bir şekilde ulaşmak mümkündür. Butik, kırtasiye, ayakkabıcı vs. gibi çok fazla ürüne ulaşım sağlanmaktadır. Aynı zamanda farklı hesaplarla karşılaştırılarak alışveriş yapmak da mümkündür. Bu sayede en kaliteli ürüne en uygun fiyatlı şekilde alım sağlanabilmektedir.

Yanlış ürün gönderildi veya ürün değiştirilmiyor gibi şikayetleri önce gönderen yerle iletişime geçilecek, sonrasında ilgili ağla ve son olarak yasal başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Instagram alışverişte mağduriyet

Instagram farklı ürün gönderildi sorunu da alışveriş özelliğinin artmasıyla fazlalaşmıştır. Instagram üzerinden alışveriş yapılabilecek pek çok sayfa vardır. Bu hesaplar arasında yüksek takibe sahip olanlar daha dikkat çeker. Özellikle yüksek takipçiye sahip olan alışveriş sayfalarının çok fazla siparişi olmaktadır. Bunun üzerinde yanlış ürün gönderimi de olabilen sorunlar arasındadır.

Daha güvenilir olan büyük hesaplarda ürünün değişimi için hemen işlemleri başlatırlar. Kargo ile gönderilen yanlış ürün iade edilir ve kişinin sipariş ettiği ürün en baştan gönderilir. Pek çok alışveriş sayfasının iletişim numarası da bulunduğu için bu işle kolan bir şekilde halledilir.

Instagram üzerinden kişileri dolandırmak için de sahte takipçi satın alan sayfalar da bulunmaktadır. Başka ürünlerin fotoğrafını koyarak kullanıcılara satmaya çalışırlar. Sipariş oluşturulduğunda ise o ürün ellerinde olmadığı için farklı ürün yollarlar. Bu da kullanıcısını oldukça mağdur eden bir durumdur. İade ya da değişim kabul edilmediği zaman kişiler para verip aldıkları ürünü de yeniden iade edemeyebilir.

Dolandırıcılık yapan hesapların daha fazla mağdur çıkarmaması adına gerekli şikayetlerin hem ağda hem savcılık kanalında yapılması şart. Aksi durumlarda bunların önü açılmış olur.

instagram-satin-aldigim-urun-farkli-geldi Instagram satın aldığım ürün farklı geldi
Instagram satın aldığım ürün farklı geldi

Instagram farklı ürün gönderildi sorunu

Instagram satın alımda görseldeki üründen farklı ürün gönderildi sorunu için ilk olarak ürünün satın alındığı sayfa sahibi ile iletişime geçmek gerekir. Ürünün yanlış gönderildiğine dair fotoğraf gönderilip detaylar anlatılmalıdır ve değişim ya da iade talep edilmelidir. Fakat eğer alışveriş sayfası bu durumu kabul etmediyse ürünü yeniden almayacaktır. Bu durumda ise yapılması gereken tek şey Instagram ile iletişime girmektedir. Teknik destek ekibi ile irtibata geçilmesi gerekir. Hangi sayfadan alışveriş yapıldığı ve istenen ürünle gönderilen ürünün fotoğrafı teknik desteğe iletilmelidir. Bu durumda teknik destek edibi alışveriş sayfasıyla iletişime geçerek sorunu çözmeye çalışır. Bu durumda ürünü satın alan kişiye para iadesi yapılmalıdır. Hesap bu durumu kabul etmediyse sayfası Instagram tarafından kapatılacaktır.

teknik destek