Şimdi yükleniyor

Instagram selfie videosu yüklenirken bir hata oluştu akış yenilenemedi hatası

Selfie akış yenilenemedi hatası

Instagram selfie videosu yüklenirken bir hata oluştu akış yenilenemedi hatası

Son Güncelleme tarihi 7 Kasım 2021 by Teknoloji Haber

Instagram selfie videosu yüklenirken bir hata oluştu tekrar dene uyarısı alanların başına birde devamında akış yenilenemedi hatası gelebiliyor. Zaten bu başlı başına bir problem ve çıktığında ne yazık ki hiç bir çözüm yöntemi işe yaramıyor.

teknik destek

Selfie yüz tanımlama işleminde yüz tanımlama çalışmıyor ve tekrardan aynı işlemi başlatmak zorunda kalıyorsunuz. Yüz okuma hatası alanların belki deneyeceği farklı yöntemler olabilir.

Instagram selfie videosu istiyor çözümü için son zamanlarda pek çok kullanıcının denediği yöntemler işe yaramıyor. Kaldırıp tekrar yükledim olmadı videoyu tekrar gönderdim. Kısaca bilindik adımlar pek iş görmüyor. Bu aralar bu pek çok kişinin karşılaştığı bir sorundur. Bunun sebebi ise ağın, hesabının gerçekten o kişiye ait olup olmadığını bilmektir.

Instagram neden selfie videosu ister?

Instagram neden selfie videosu istiyor sorunuzun cevabı genelde güvenlik problemlerinin oluşmasında hesabın doğrulanması gerektiğini düşünerek ek bir güvenlik sunulur.

Çözümü araştırılmadan önce neden selfie videosu istediğini bilmek daha öncelikli olacaktır. Son zamanlarda çok tercih edilen bir sosyal medya platformudur. Bununla birlikte Instagram’a kaydolmak ve giriş yapmak oldukça kolaydır. Lakin sık bir şeyin üzerine düşüp sürekli tekrarlandığında şüpheli görülme olasılığı ile ek bir önlem karşınıza çıkabilir.

 • Hesabınızın farklı yerlerden oturum açılması.
 • Paylaşımlarda şüpheli görülen bir şeylerin olması.
 • Sürekli şifre değiştirme girişimleri. Ek olarak kullanıcı bilgilerinde önemli değişikliğe kalkışılması.
 • Çocuk hesabı veya rahatsız edici faaliyetlerde bulunana hesaplar kısıtlanarak bu öneri gelebilir.

Instagram’ın bu kadar büyümesi ile birlikte sosyal medya platformlarını da çok fazla kişiyi kullanmaya başlamıştır. Tek bir kullanıcı sadece bir hesap değil birden fazla hesap açarak gerçek olmayan kişileri yaratmaya başlamıştır. Instagram selfie videosu özelliği ise bu sahte hesapları açan kişileri tespit etmek ve bu hesapları kapatmak yönünde bir özellik geliştirilmiştir. Bu sebeple Instagram’ı selfie videosu isteme özelliği daha kullanılabilir bir sosyal medya platformu oluşturmak amaçlı yapılmıştır.

Aynı zamanda bu özelliğin bir diğer güzel tarafı da son zamanlarda hesap çalma olaylarının çok fazla olması ve bunun önüne bu şekilde  geçilebiliyor olmasıdır. Bir yandan açılan bu sahte hesaplar orijinal hesaplarımda zarar görmesine sebep olur. Instagram selfie videosu onayını daha herkes üzerinde denenmiş bir özellik değildir. Daha çok hesap içerisinde sıkıntı olabilecek gönderiler ya da içerikler gerçekleştirecek insanlardan selfie videosu onayı istenmektedir. Fakat ilerleyen zamanlarda herkese bu özelliğin gönderilmesi hedeflenmektedir.

instagram-selfie-videosu-1 Instagram selfie videosu yüklenirken bir hata oluştu akış yenilenemedi hatası
Instagram selfie videosu yüklenirken bir hata oluştu
instagram-selfie-videosu-2 Instagram selfie videosu yüklenirken bir hata oluştu akış yenilenemedi hatası
Selfie videosunda akış yenilenemedi hatası

Instagram selfie videosunu sorununda çözüm

Çözümü aslında doğru şekilde selfie videosunun çekmesiyle geçmektedir. Instagram selfie videosu istiyor hatası yönünde şikayeti olan insanlar, genelde doğru selfie videosunu çekemedikleri için bu uyarıyla karşılaşır. Bunun çözümü ise onay için istenilen bu selfie videosunu biyometrik bir şekilde çekmekle gerçekleşmektedir.

Instagram kullanıcısı yüzünü kameranın ortasına odaklanmalıdır. Selfie videosu çekerken şapka, aksesuar, gözlük, taç, aşırı makyaj, büyük kulaklıklar, gibi eşyaların yani yüzün tam olarak algılanamayacağı ürünlerin kullanılmaması gerekir. Selfie için istenen onay aşamalarının doğru bir şekilde yapılması gerekir. Onay aşaması içerisinde sola bakmak, sağa bakmak, ileri bakmak gibi pozlar istenir. Bunların hepsi doğru bir şekilde gerçekleştiği zaman Instagram selfi video istiyor hatası çözüme ulaşır.

 • En etkili olan Samsung tarzı Android sisteme sahip olan cihazlarda çıkıyorsa kesinlikle iPhone üzerinden hesabınızı doğrulamanız. iOS kullanmıyorsanız bir tanıdığınızın iPhone’ u kullanılarak hesabınıza girip doğrulamayı tamamlayın. Artı bilgisayarla da denenebilir.

Ek şifre unuttum olarak adımları başlatın ve değiştirdikten sonra tekrar oturumunuzu açmaya çalışınız.

Hala aynı şekilde sıkıntı çekiyorsanız yukarıdakilerden sonra aşağıdakilere geçebilirsiniz.

Uygulamadan kaynaklı durumlarda yapılacak

Kullanılan uygulamayla alakalı bir sıkıntının yaşanması mümkün. Önerimiz eski olan versiyonu yükleyerek denemeniz.

Bir diğer öneri “Uygulamalar” alanına girip, instagram yazana dokunup, içerisinde bulunanlardan önce önbellek ve devamında güncelleme kaldırma adımlarını uygulayınız.

Sonradan yüklü olan uygulamalardan kaynaklı olası olumsuzluk çıkmasında ise bunların durdurulması veya kaldırılmasını öneririz.

Kullanıcının hesabında görülen problemlerin kontrolü

 • Kullanıcının şüpheli görülmesinden dolayı önce başka bir internet ve cihaz üzerinden hesabınıza girip denemeniz.
 • Güvenilir olarak görülen daha önce sık kullandığınız cihazlardan oturumunuzu açmaya çalışınız.
 • Ceza alınan hesaplarda bir çok kullanımda kısıtlama yapılabilir.
 • Geçici engellemelerde ilerleyen bir saatte denenmesi gerekiyor. Çok fazla deneme yapılan hesaplardan bir kaç gün geçmesi de beklenebilir.
 • Tarayıcı üzerinden erişim sağlanırsa ek oturum açma seçeneklerini çalıştırınız. Örnek ekli olmayan e-posta varsa ekleyip doğruladıktan sonra onla oturumunuzu açmanızı öneriyoruz.
 • Yine geçici bir şekilde erişim yapanlara önerimiz hesap türünün değiştirilmesi.

Bunlara ek olarak o an yaşadığınız belki sistemsel bir arızadan kaynaklıdır ve bir şey yapmadan beklemeniz ile kendi kendine açılması sağlanabilir.

teknik destek