Şimdi yükleniyor

WhatsApp üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil

bu medya dosyası bulunamadı WhatsApp

WhatsApp üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil

Son Güncelleme tarihi 3 Kasım 2021 by Teknoloji Haber

WhatsApp üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil hatası alanların bir kısmında üzgünüz bu medya dosyası bulunamadı sorunu görülebiliyor. Genelde telefonun önbelleğini temizleyen uygulamalarla silindiğinde karşımıza çıkıyor. Diğer türlü ise karşı tarafın silmesiyle mümkün oluyor.

teknik destek

WhatsApp gelen videoyu açmak istediğimde bu medya dosyası bulunamadı lütfen yeniden göndermesi için iletişim kurun veya dahili belleğinizde mevcut değil sorunu yaşatabiliyor. Biz bununla sanırız 3-4 kez karşılaştık ve bizdeki sebebin ne olduğunu ve diğer olasılıkların ne olduğundan bahsedeceğiz.

İçerikte çoklu uyarılarla alakalı önerilerimizde olacak. Gelen videoyu oynatırken hata alanların da denemeleri gereken bir kaç yöntemden söz edeceğiz. Artı yaşanan sistemle alakalı bir problemde olabilir.

Şunları kontrol edip sonra aşağıdakileri uygulayınız:

 • Şu an başka kullanıcılarında aynı problemle karşılaşıp karşılaşmadığını araştırınız. Araştırırken farklı şehirlerde yaşayanlarla ayrı ayrı test ediniz.
 • Cihazınızı kapatınız açınız ve tarih doğru mu kontrol ediniz.
 • Sonradan yüklediğiniz uygulamaların biri neden olabilir.

Duruma göre oturumunuzu çıkışa atabilir veya geliştiriciye yazabilirsiniz.

WhatsApp bu medya dosyası bulunamadı hatası

Başlığın açıklama alanında iki benzeri konunun başlığından söz ettik. Normalde her ikisinin de çıkış nedeni aynı diyebiliyoruz. Lakin metinlerin zamanla değiştiğini görebilirsiniz. Ama aynı anlam taşıdığını göreceksiniz.

WhatsApp medya dosyası neden bulunamadı hatası alıyorum diyorsanız, aşağıya eklediklerimizin kontrol edilmesini öneririz.

Cihaz bakımlarında kullanılan uygulamaların bazılarında WhatsApp tiki işaretli olarak geliyor ve buna dikkat etmeyen kullanıcıların ilgili bakım seçeneğini başlatmasıyla ortaya uygulamaların önbelleklerinin temizlenmesi durumu çıkıyor. Buradaki kayıtlı videolar ya da fotoğraflar işte bu alanda kayıtlı olduğundan silinebiliyor.

Diğer bir durumda siz açmadan karşıdaki gönderdikten sonra silmesi veya uzun bir zaman açmadığınızdan dolayı zaman aşımı gibi bir durumun oluşması diyebiliriz.

İşte yukarıdaki iki önemli nedenden dolayı genelde bu oluşuyor. Unutmadan telefonun depola dediğimiz alanda yer olmamasından dolayı sıkıntı çıkarması da mümkün.

Not olması açısından Android kullananların “Uygulamalar” adlı alandan WhatsApp’ a girip oradaki seçenekleri çalıştırmış olabilir.

WhatsApp-uzgunuz-bu-medya-dosyasi-1 WhatsApp üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil
Üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil

Gelen videoyu oynatmak istediğimde hata alıyorum

Buradaki durumda göreceli oluyor. Eski modellerin bir kısmında yardımcı oynatıcı uygulamaya ihtiyaç duyulabiliyor. Diğer türlü yine bellekte olmadığından oynatamıyor sorunu oluşuyor. Tabi karşı taraftaki kişinin bunu siz açmadan silmediyse.

Yardımcı araç olarak biz eskiden MX player adlı uygulamadan yararlanıyorduk. Ses içinde codec olanları da yüklüyorduk.

Test etmeniz adına şunları deneyiniz:

 • Telefonun ayarlarında WhatsApp’ a verilen erişim izinlerini kontrol ediniz.
 • Cihaz galerisini kontrol ediniz.
 • Görseli başka telefona gönderip orada deneyiniz.
 • Gönderilen formatın uyumsuzluk göstermesinden dolayı oynatıcı uygulamalarından bir kaçıyla açmaya çalışınız.
 • Uzun bir zamandır telefonunuzu kapatıp açmadıysanız belki bunla alakalı bir şeyler olabilir.
 • iPhone kullananların genel alanından sıfırla’ da ki ayarları kullanabilir ve yine izinleri kontrol edebilir.

İndirme başarısız hatası çıkanlarında aynı şekilde tüm içeriği okuması gerekiyor.

WhatsApp-uzgunuz-bu-medya-dosyasi-2 WhatsApp üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil
Yüklü uygulamalarla alakalı olma olasılığı da var

Medya hatasında deneyecekleriniz

Oynatmıyor sorunlarında ve diğerlerinde deneyecekleriniz şunlardır:

 • Samsung’ un önceki modellerinde çıkan güncellemelerin neden olma olasılığı oluyordu. Bunun için uygulamalardaki alana girip WhatsApp’ a dokunup ve güncellemelerin kaldırılmasının işe yaradığını görüyorduk.
 • Uygulamayı kaldırıp yeniden kurabilirsiniz. Versiyonla alakalı sıkıntı çıkıyorsa o zamanda eski olan sürümle denenmesini önermekteyiz.
 • Telefonunuzun tarihinde yanlışlık varsa düzeltiniz.
 • Az da olsa boş alan açmaya çalışınız. Alan var gibi görünse dahi yeterli gelmeyebilir.
 • Yaşanan geçici sistem aksaklığı olabilir. Beklemeniz gerekebilir.
 • Windows Web uygulamasından veya tarayıcı üzerinden de deneyebilirsiniz.

Test adına bir kaç farklı ilde yaşayan tanıdıklarınızla paylaşımda bulunun. Gelenleri açmaya çalışınız. Bazen bölgesel durumlara görülebiliyor. Artı gönderen kişiyle alakalı olma durumları da var.

Not: Çok sık yapacağınız şeylerden dolayı geçici işlem engelleri ile karşılaşabilirsiniz. Böyle olan durumlarda beklemeniz gerekir. Birde ceza alınan hesaplarda kısmi kullanımlar kısıtlanabilir. Test için profilinizdeki hakkınızda olan alanı değiştirmeye çalışınız. Kayıt yapamıyorsanız sistem arızası ya da engel aklınıza gelsin.

teknik destek