Şimdi yükleniyor

TikTok hak sahibinin adı geçersiz para çekme hatası

TikTok hak sahibinin adı geçersiz para çekme hatası

Son Güncelleme tarihi 13 Kasım 2021 by Teknoloji Haber

TikTok hak sahibinin adı geçersiz hatası bazen para çekmek isteyen kullanıcıların karşısına çıkan bir kronik aksaklıktır. Bu çıkan hata yüzünden ağın kullanıcıları içerisinde biriken paralarını çekememektedir. Bu durumda mağdur olan hesap sahipleri için birkaç çözüm vardır.

teknik destek

Yazıya devam etmeden önce dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Doldurduğunuz alanda eksik olan yerleri kontrol ediniz.
  • Boşluk dahil silip tekrardan giriniz. Kopyala yapıştır yapmadan bilgileri giriniz.
  • Çok sık denediyseniz başka cihazdan ve internetle denemenizi öneririz.
  • Bağlantıyla veya hesap tarafında aksaklıklar olabilir.
  • Başkalarında çıkıyor mu araştırınız.

TikTok para çekemiyorum uyarılarında deneyeceklerinizi aşağıya ekliyoruz.

TikTok para nasıl çekilir?

TikTok hak sahibinin adı geçersiz sorunu çözümü isteyen kişiler ilk olarak para çekme işlemlerini doğru bir şekilde yapılmalıdır. Bunun için;

TikTok uygulaması kullanıcının telefonunda indirilmiş olması gerekir. Daha sonra TikTok hesabından giriş yapıldığı zaman ayarlar seçeneğine gidilmelidir.

Bu seçenekte bakiyeleri ve ödeme limitlerini kontrol edilir. Daha sonra yine ayarlar bölümünden bakiye kısmına giriş yapılmalıdır.

Bu kısımda ekranda canlı yayın hediyeleri bölümü görünecektir.  Burada TikTok kullanıcılarına TikTok üzerinden canlı yayın yaparak kazandıkları para gözükür. Bu gözüken bakiye 30 Dolar ve üzeri ise para çekme işlemi gerçekleştirilebilir.  Eğer 30 doların altında bir miktar yazıyorsa bu parayı çekmek mümkün değildir.

Parayı çekme işlemi gerçekleştirilecekse eğer orada bulunan buton zaten kırmızı olarak gözükmektedir.  Kırmızı buton  para çekebilirsiniz anlamına gelir.

Bakiyenin görüldüğü kısımda parayı çek yazan bir buton vardır. Parayı çek butonuna basıldığı zaman çekme işlemi de onaylanacaktır.

Parayı çekme işlemi onaylandı ise eğer 12 ila 15 gün içerisinde kendi hesabına parası aktarılacaktır.

Paranın hesabı aktarıldığını TikTok kullanıcıları, internet bankacılığı ya da mobil bankacılığı üzerinden takip edebilirler. Paranın yatırıldığı süreden itibaren ATM üzerinden bu para rahatlıkla çekilebilir.

TikTok hak sahibinin adı geçersiz hatasının çözümü

Hak sahibinin adı geçersiz hatası çözümü aslında zorlayıcı bir çözüm değildir. Bu sorunu yaşayan kişilerin ilk olarak kontrol etmeleri gereken kısım para çekme  işleminin gerçekleştiği yere  eklenen IBAN numarası ile TikTok sahibinin isminin uygun olmasıdır. Aynı zamanda kart sahibinin ismi de bu iki isimler uyuşmalıdır.

Eğer isimler uyuşmaz ise TikTok tarafından sıkıntılı bir durum olarak algılanıp, hak sahibinin adı geçersiz uyarısı bildirilir. Bu sebeple bu sorunu yaşayan kişiler isimleri ve IBAN numarasını yeniden kontrol edip düzelttiği zaman bu sorunu ortadan kaldırabilirler. Düzelttikten  bir süre sonra para çekme işlemi yeniden gerçekleştirilebilir.

  • Doldurulacak alanlarda boşluk ve geçersiz karakterlerden uzak durunuz.
  • İnterneti ve cihazı değiştirip deneyin.
  • Başka bir hesap bilginizi giriniz.
  • Hesaba ek giriş oturum seçeneklerinden açık olmayanı açıp doğrulayınız.
  • Hesap kategorisini değiştirip test ediniz.
TikTok-hak-sahibinin-adi-gecersiz TikTok hak sahibinin adı geçersiz para çekme hatası
TikTok hak sahibinin adı geçersiz para çekme sorunu

Hesap eklenmede sorunlar

Hesap eklenmiyor TikTok hesaplarında ne hikmetse çok sık yaşanıyor. Tabi bir kaçında yaptıkları yanlışlarla alakalı olduğunu görmekteyiz. Bununla alakalı yazı başında eklediğimiz satırları incelemenizi öneririz.

Çok sık yapılan herhangi bir şeyden sonra oluşacak sorunlardan biri güvenlik tarafında tehdit olarak algılanma olacaktır. Birde ceza alan hesaplarda bazı alanlarda işlem yapmanız engellenebilir. Buradaki uyarının belki sebeplerinden biri olabilir.

Şüpheli görülenlerin gün içerisinde herhangi bir saatte kadar denememelerini öneriyoruz. Baktınız devam ediyor o zamanda bir iki gün hiç deneme yapmadan bekleyiniz.

Uygulamadaki sürümlerden kaynaklı durumlarda eski olan versiyonlarla bakınız ve artı tarih yanlışsa belki işlemleri onaylamayabilir.

Ne kadar denediyseniz hep aynı durumla karşılaşıyorsanız, sorun bildirimi uygulamanın ayarlardan yapabilirsiniz.

teknik destek