Şimdi yükleniyor

Instagram yorum yapamıyorum ceza mı aldım

Instagram yorum cezası

Instagram yorum yapamıyorum ceza mı aldım

Son Güncelleme tarihi 29 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Instagram yorum yapamıyorum sorunu ve çözümü, Instagram’ ı aktif olarak kullananların ortak sorunudur. Sosyal medya kullanıcıları birbirlerinin paylaşımlarına yorum yapmakta özgür oldukları için bu gibi sorunlarla karşılaştıkları zaman tepki gösterebiliyorlar. Peki Instagram yorum yapamıyorum için ne yapılmalı?

teknik destek

Instagram yorumları sayesinde kullanıcılar sosyalleşmişte oldukları için sorunsuz olarak bunu yapabilirken aniden bir sorunla karşılaşılabilir. Yorum sorunuyla karşılaşılmasının altında farklı nedenler yatabilir. Bu sorunu yaşamanın en başlıca nedenlerinden biri internet bağlantısı olabilir. Bununla akalı olarak geçici sorunlarda ortaya çıkabilir. Telefonun tarih ya da saatinde de sorun varsa bu problemle karşılaşılabilir. Instagram’ da yorum yapamamanın en büyük nedeni ise kullanıcının engellenmesidir.

Şimdi Instagram yorum yapamıyorum sorunu ve çözümü için izlenen adımları belirtebiliriz: Uygulama kaynaklı bir sorun olabileceğinden uygulama kaldırılıp yeniden yüklenilebilir. Uygulamayı güncellemek gerekebilir. Telefon saat ve tarihi düzeltilebilir. Internet bağlantısı kontrol edilmelidir. Önbellek temizlenmelidir. Yorum yapma sorunuyla karşılaşanlar bu çözümleri denemelidir.

Instagram yorum cezası nedir?

Instagram’ da yorum yapamama nedenlerinin başında engel gelmektedir. İlgili ağ gün içerisinde kullanıcının çok fazla yorum yaptığını fark ederse yorum engeli verebilir. Bu engeli almamak için yorum sayısına dikkat edilmelidir. Instagram haricinde kullanıcı da yorum yapmasını istemediği kişileri engellemektedir. Bu şekilde verilen engeller yorum yapma hakkını kısıtlar.

Gelelim başka olası sebeplere. İnsanları rahatsız edecek şekilde yorum yapma, aşırı yorum yapma ve şüpheli görülmelere bağlı olarak engellemeler uygulanır. Ne sebepten olduğunu ancak ya bildirim yapılınca ya da kullanıcının o gün ne yaptığına bakılarak anlarız.

Instagram’ da yorum cezası ne zaman kalkar?

Instagram’ da yorum engeli alanların ilk yapması gereken gelen mailleri onaylamalarıdır. Bu mail onayı sayesinde kullanıcının engeli kalkmaktadır. Yorum engeli ne zaman kalkar? Sorusunun cevabı kullanıcının maili ne kadar sürede onayladığıyla ilgili olabilmektedir. Bu gibi sorunlara ve uğraşlara maruz kalmamak için belirlenen yorum sınırını aşmadan yorum yapma hakkını kullanmalıdır. Aksi takdirde yorum engeli almaya devam edebilirler.

Sadece fazla yorum yapmak ile engelleme gelmemekte olup yorum yapamamayı buna da bağlamamak gerekir. Çünkü belirtildiği gibi internet bağlantısı, uygulamadaki veya cihazdaki sorunlarda buna sebep olmaktadır. Yorum yapamıyorum sorunu ve çözümü kullanıcıların bu sorunu fark ettikleri anda başlamakta olup belirtilen yolları izlemeleri halinde ortadan kalkacaktır.

Instagram yorum cezası alıp almadığının anlaşılması adına atacağınız adımlar var.

Instagram yorum yapamıyorum olası sebepleri

Yukarıda Instagram yorum cezasından bahsettik. Bu olasılığın dışında farklı olasılıklarında olduğunu belirtelim. Bunların bir listesini aşağıya ekleyeceğiz.

Net olmayan ama olasılığı yüksek olan nedenlerden söz edeceğiz. Devamında ise ne gibi işlemler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Instagram yorum yapılmıyor sorununda olası nedenler şöyle:

 • Çok sık olmasa da ağın belirlediği yorum sınırına ulaşması.
 • Çok fazla bir hesap içerisinde veya yoruma sık sık yorum yapılması.
 • Şüpheli gibi görülen hesaplara kısmi engel uygulanması.
 • Herhangi bir nedenden ötürü ceza alan hesapların bazı alanlarına yaptırım uygulanır.
 • Gün içerisindeki ağla alakalı olası problemlerin yaşanması. Bu bölgesel olabileceği gibi yurt dışından da alakalı olma olasılığı var.
 • Kullanılan cihazla alakalı olası sorunlar. Ya da internet bağlantısına bağlı nedenler. Örnek cihaz ya da internetin engellenmesi. Ya da bağlantının belli sitelere erişiminde sorun yaşanması.

Yorum sorunu için atılacak adımlar

Aklımıza gelen adımları bu başlık içerisinde toplayacağız. Lakin haberin tarihine göre değişken çözümler çıkacağından dolayı güncel olan içeriklere de bakmanızı öneriyoruz.

 • Hesabın kesinlikle farklı internetle, telefonla ve bilgisayarla denenmesi gerekiyor. Aynı zamanda başka bir hesabınız varsa onla da test edin.
 • Takip ettiğiniz ve etmediğiniz kişilerin paylaşımlarına yorum yapmaya çalışın.
 • Şifre değişiminde bulunup tekrardan deneyin. Oturumunuzu açarken daha önce kullanmadığınız bir yöntemle girin. Örnek numara, kullanıcı adı ve e-posta adresini kullanarak.
 • Oturum açık kaldığı tüm cihazlardan oturum kapatılması yapın. Bunun için hesabın ayarlarında çıkışa at seçeneği kullanmalıyız.
 • Hesabın kontrolü adına profilde bir şeyi değiştirip deneyin. Örnek hakkınızdaki alana bir kelimelik bir şey yazmaya çalışın. Kaydedilmiyor ise yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir.
 • Hesabın türünün değiştirilmesi belki işe yarayacak.
 • Gün boyu uygulanan kısıtlamalarda kesinlikle hesabın kullanılmaması ya da yorum yapmaya çalışılmaması gerekiyor.
 • Hesabınızda eksik alanlar varsa ekleyin. Ek doğrulamalardan yararlanın. Güven sağlaması adına ekli olmayan mail veya telefon numaralarının eklenmesi gerekiyor.
instagram-yorum-yapamiyorum-1 Instagram yorum yapamıyorum ceza mı aldım
Instagram yorum yapamıyorum ceza mı aldım

Hesap türünde değişim denemesi

Uygulamadaki ayarlara girdiğinizde hesap yazılı alanda en alta geldiğinizde tür değişikliğini göreceksiniz. Kişisel hariç birine geçiş yapın. Örnek işletme. Yaptığınız değişiklikler istenildiğinde tekrar geri alınmakta. Yani bireysel olana geri dönmeniz mümkün.

Her işlemden sonra yaptığınız denemeye göre oturumdan çıkış tekrar girmeyi deneyin. Instagram yorum cezası alıp almadığınızı yukarıdaki denemelere göre anlayacaksınız. Belki herhangi bir ayarı dahi değiştirmenize izin verilmeyecek.

Instagram yorum sorunu için talep gönderme

Yorum cezası alıp almadığınızı bilmiyorsanız yukarıdaki profil testini uygulamanız yeterli olacak. Yine de talep göndermek isteyenlerin uygun olan seçenekle başvurmaları gerekiyor. Ayarlar alanında sorun bildiriminde bulunacağınız seçenek yer alıyor.

instagram-yorum-yapamiyorum-2 Instagram yorum yapamıyorum ceza mı aldım
Instagram yorum cezası için talep gönderimi

Talepler arasında uygun alan bir seçenekle karşılaşmayanların giriş sorunu adlı seçenekle talep oluşturmayı denemelerini öneririz. Tabi yardım alanında büyük ihtimal benzeri bir kategori yer alacak.

Instagram takip engeli kaldırma adlı yazımıza da bakmak ister misiniz?

teknik destek