Şimdi yükleniyor

iPhone 7 İki Gün Su Altında Kaldı ve Çalışıyor!

iPhone 7 İki Gün Su Altında Kaldı ve Çalışıyor!

iPhone 7 İki Gün Su Altında Kaldı ve Çalışıyor!

Son Güncelleme tarihi 13 Temmuz 2018 by Harun Yıldırım

İngiltere’nin Güney Batı bölgesindeki Dorset’de deniz kıyısında dalış yapan Cerys Hearsey, suyun altında çalışmaya devam eden bir iPhone 7 gördü.

teknik destek

The Daily Mirror’a ve paylaşılan diğer raporlara göre Diver Cerys Hearsey, denizin neredeyse 9 metre derinlikte bir ışık gördü. Gördüğü ışık, hala su geçirmediği için çalışmayı sürdüren ve mesaj geldiği için ekranı çalışan bir iPhone 7 modeliydi.

iPhone’u suyun altından alan Hearsey, telefonun sahibi bulabilmek için araştırma yaptı ve tespitlerine göre sahibi Kanada’da yaşıyor ve kano gezisi sırasında telefonunu suya düşürmüş.

47A49F0A-F44D-4024-915A-55F8E30F4F80 iPhone 7 İki Gün Su Altında Kaldı ve Çalışıyor!

Cihazın sahibinin kuzeninin İngiltere’de yaşayan Rob Smith olduğunu söyleyen Hearsey, Smith’e iPhone sahibine yollaması için bıraktı. Telefonun iki gün sonra bulunmasından dolayı şaşıran şahıs, uluslararası haberlerin de konusu oldu.

The Sun gazetesinin yaptığı habere göre iPhone 7’nin çalışmayı sürdürebilmesinin nedeni cihazın su geçirmezlik özelliği değil markası bildirilmeyen suya karşı dayanıklılığı bulunan bir kılıf oldu.

teknik destek