Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Ekran Boyutu ve Kablosuz Şarj Özelliğine Dair Detaylar Belirginleşti

iPhone-8-Kablosuz-Sarj

iPhone 8’in Ekran Boyutu ve Kablosuz Şarj Özelliğine Dair Detaylar Belirginleşti

Son Güncelleme tarihi 11 Şubat 2017 by Müşteri hizmetleri

Bugün ortaya çıkan ve güvenilir kaynaklardan gelen rapora göre, Apple bu yıl yeni bir 5 inçlik iPhone modelini 4.7 inç iPhone 7s ve 5.5 inç iPhone 7s Plus‘a ek olarak tanıtacak. Yani iPhone 8 olarak adlandırılan premium modelin 5 inç ekrana sahip olacağı hemen hemen kesinleşmiş oldu ki zaten bu yönde daha önce gelen iddialar vardı.

teknik destek

Bir ara konuşulan çift lensli arka kameranın dikey hale getirilerek yeniden konumlandırılmasının ise bu 5 inçlik iPhone‘da uygulanacağı belirtiliyor. Bu modelin özellikleri, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ın özellikleriyle hemen hemen eşdeğer olacak.

En çok konuşulan kablosuz şarj özelliğinin ise sadece cam gövdeli modellerde yer alacağı belirtiliyor. Bazı raporlarda, kablosuz şarj özelliğinin bu yıl tanıtılacak olan tüm iPhone modellerinde yer alacağı belirtilmişti [ilgili haber] ancak bu kaynak raporunda aksi yönde bir iddia var ki 1.000 dolar fiyat etiketini aşması beklenen üst düzey iPhone 8 için bu kabul edilebilir gibi duruyor.

iPhone 8’in uzun menzilli değil de endüktif kablosuz şarja sahip olacağını da bu son raporla destekleniyor. Yani iPhone 8’i şarj edebilmek için bir şarj pedi gibi ek bir aksesuara ihtiyaç olacak. Apple’ın bu aksesuarı kutuya dahil edip etmeyeceği konusunda ise kötü bir haber var. Apple kablosuz şarj aksesuarını kutuya dahil etmek yerine ayrı olarak satacak.

Bugün yayınlanan raporda yer alan bir diğer ayrıntı ise, iPhone 8’de 3.5 mm kulaklık girişinin yer almayacak olması. iPhone 7‘de kaldırılan bu girişin iPhone 8’de olmayacak olması elbetteki gayet normal.

Her yönü ile, birbirini destekleyen ve birbirine karşı olan pek çok söylenti ortada dolaşıyor. Yeni nesil iPhone’ların lansmanının yapılacağı Eylül ayına yaklaşıldıkça daha fazla ve daha somut iddiaların geleceğine eminiz. O zaman kadar, bu çelişkili söylentilerle yetinmek durumundayız.

teknik destek