Şimdi yükleniyor

iPhone güç tuşu çalışmıyor yeniden başlatma

iPhone guç tusu calismiyor yeniden baslatma

iPhone güç tuşu çalışmıyor yeniden başlatma

Son Güncelleme tarihi 23 Nisan 2020 by Teknoloji Haber

iPhone açma kapatma tuşu çalışmıyor ve nasıl kullanabilirim diyenler için Assistive touch özelliğinin açılmasını öneriyoruz. Aynı zamanda iPhone yeniden başlatma için bir kaç önerimiz daha olacak.

teknik destek

Bozulan güç düğmesi, herkesin korkulu rüyası haline gelmiştir. Telefonunuzu yeniden başlatmanız gereken bu anda, güç düğmesinin çalışmaması bir kere daha sizi zor duruma sokacaktır. Bu zor durumda olan insanlar, internet üzerinden iPhone güç düğmesi çalışmıyor yeniden başlatma sonuçlarını incelerler. Bunun İçin uzmanlar üç farklı yol önermektedir.

Telefonu yeniden başlatma yolları

Evlerinizde hızla gerçekleştirebileceğiniz bu uygulamalar hem pratik hem de telefonunuzu yeniden başlatmaya yardımcı olacaktır.

Bu uygulamalar:

  • Assistive touch uygulamasını etkinleştirmek,
  • Ağ ve wifi ayarlarını sıfırlamak,
  • Telefonun şarjını bitirip yeniden doldurmak olarak özetlenebilir.

Kısa sürede telefonunuzu yeniden başlatabileceğiniz bu yöntemler, hayati bir anda yardımınıza koşacaktır. Uzun süre bozuk güç düğmeli telefon kullanmak, zamansız temaslarla telefonun kapanmasına da sebep olabilmektedir.

Assistive Touch uygulaması

İkisi de telefonun ayarlar bölümünden yapılmaktadır. Assistive touch uygulamasından faydalanmak için telefonunuzun erişilebilirliğine ulaşmanız gerekir. Ekran üzerinde belirecek olan nokta biçimindeki menüye tıkladıktan sonra ekran kilitleme imgesi çıkacaktır. Uzun süre üzerine basılı tutarak, telefonunuzu yeniden başlatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ağ ayarları ve şarj faktörü

Telefonunuzun şarjını tamamen bitirerek, sonrasında şarja takıp yeniden başlatma imkanı yakalayabilirsiniz. Bunun yanında kullanırken iki kez düşünmeniz gereken ağ ayarlarını sıfırlamak, hafızaya alınan tüm wifi şifrelerini silecektir.

Gerçekten gerekli olmadığı sürece, Assistive Touch üzerinden de telefonunuzu yeniden başlatabilir, böylece wifi şifrelerini silmeyebilirsiniz.

iphone-guc-tusu-2 iPhone güç tuşu çalışmıyor yeniden başlatma
iPhone güç tuşu çalışmıyor yeniden başlatma
teknik destek