Şimdi yükleniyor

Kendi kendine takip ediyor Instagram hatası

Kendi kendine takip ediyor Instagram hatası

Son Güncelleme tarihi 2 Şubat 2022 by Teknoloji Haber

Instagram kendi kendine takip ediyor sorununu yazanların bir kısmında geçici bir kısıtlamaya maruz kalındığını düşünüyoruz. Takip engelini kapatma şeklinde yardım taleplerini de görüyoruz. Kısaca hesap sahiplerinin ne yapacağını bilmediğinden bir arayışa girdiklerini düşünüyoruz.

teknik destek

Görsel olarak yapılan paylaşımların en sık yapıldığı ağlardan biri olan instagram’ ın destek alanının yetersizliğini geçmişte yine gündeme getirmiştik. Ne kadar zamandır inatla ağın yardım sayfasının işe yarar bir hale dönüştürülmemesi kısaca ne haliniz varsa görün der misali. Ya da hesabını artık kullanamayanlar varsa kendilerine yeni bir hesap açmasını beklediklerini düşünüyoruz. Bu şekilde abone sayısının artmasının işlerine geldiğini düşünmeden geçemiyoruz.

Popüler uygulamaların kendini geliştirirken bir taraftan kronik problemlere yönelmesi gerekiyor. Çok eskiden gelen bir çok uyarının hala karşımıza çıktığını görüyoruz. Aklımıza Apple’ ın bir dönem çıkardığı çok sayıda sürümün yeni sorunlara yol açtığına şahit olmuştuk. Öyle bir dönemdi ki sorunları seriye bağlamışlardı.

Kendi kendine takip neden ediyor

Andronova sitemizde geçmişte benzeri konulara yer vermiştik. Tekrara uğrayan yazılarımızı gördüğümüzde güncel haliyle güncellemeye gidiyoruz. Bu başlıktaki probleme yakın bir konu için içerik hazırlamışsak eğer, son halini dikkate almanızı öneriyoruz.

Hesabım kendi kendine takip yapıyor şeklindeki şikayetlerin bir kaçının açıklamasını okuduğumda yaşananın esasında kişinin verdiği yetki ile alakalı olduğunu görüyoruz.

Yapılan takipleri durdurmak adına şunları uygulayın:

  • Bir tarayıcı yardımıyla oturumunuzu açınız ve ayarlardaki uygulamalara verilen izinleri kontrol edin.
  • Şifrenizi değiştirin ve güvenlikle alakalı alanlarda gerekli düzenlemeleri yapınız.
  • Sık kullandığınız cihazların dışında güvenliğinden emin olmadığınız cihazları kullanmayın.
  • Oturum açtığınız sistemlerinde güvenliğini sağlayın.
  • Hesabınızı açarken sms doğrulamasından yararlanın.

Daha önce yakın zamanda yapmış olduğunuz paylaşımlar varsa bunları bir gözden geçirin. Aynı zamanda takipçilerinizi ve takip ettiklerinizi inceleyerek duruma göre takipten çıkın ve takip edenleri engelleyin.

Uygulamadaki ve telefondaki adımlar

Uygulamaların güncelliğini kontrol ederken birde sonradan kurulanların sorun çıkarıp çıkarmadığının araştırılması gerekiyor. Biz daha çok qmiran gibi yardımcı araçların kullanımlarına bağlı sorunların yaşandığını görüyoruz. Daha yakınlarda birinin yayınladığımız bir konu için yaptığı yorumda bu uygulamayı görmüştük.

Üçüncü parti uygulamalardan ve erişim izni verdiğiniz sitelere dikkat edin. Sizin adınıza beğeni ve takipleri yapan bu izinlerin büyük sorunlara yol açtığını geçmişte de görmüştük.

Uygulamalar alana girin, ilgili sosyal ağın adına dokunun, sonra içerisindeki seçeneklerin teker teker deneyerek uygulayın.

Görseldeki başlıklar arasında giriş hareketlerinin ve diğer bölümlerin incelenmesi hesap için önemli olacaktır.

instagram-kendi-kendine-takip Kendi kendine takip ediyor Instagram hatası
IKendi kendine takip ediyor Instagram hatası

Resimdeki koyu renkte alana girdiğinizde yan taraftaki seçenekleri göreceksiniz. Üç başlıktan oluşan seçeneklerin hepsinin ayrı bir önemi bulunuyor. Daha önce verilen izinler, aktif olan ve kaldırılanları göreceksiniz.

Çalınan hesaplar ve virüs sorunları

Bot şeklinde çalışan sistemlerin bir kısmında kullanıcının hesabına erişim yapılıyor ama şifreye müdahale edilmiyor. Kullanıcının uyanmaması adına çok belli olmayacak şeyler yapılıyor. Virüslü hesaplarında bir kısmı böyle diğer kısmında ise kullanıma sınır getiriliyor.

Çıkardığı 3 sosyal medya ağına yönelik online tarama özelliği sanırız hala sorunsuz devam ediyor. Bunu denemek isteyenler Eset ile başlayabilir.

Ağın geliştirme çalışmaları

Sosyal medya platformları içinde hızlı bir büyüme elde eden ve 2012 yılında el değiştiren instagram şimdilerde Reels’ in keyfini sürüyor. Rakibini kopyalayarak geliştirdiği bu özellik şu an büyük bir kullanıcı sayısına ulaştı.

Facebook tarafından satın alındığından beri kullanıcı sayısında da oldukça büyük bir artış yaşadı. Bu büyümeye rağmen bir dönem kendisine ait verimli bir gelir kaynağından yoksun olduğunu biliyor muydunuz?

Bu durumu fark eden şirketin sabit gelir kaynağı elde etmek adına, reklamlar ve bir dizi gelir kaynağına yöneldi.

Sponsorlar birden fazla fotoğrafları ile reklamlar kullanıma girdikten sonra önemli gelişmeler oldu. Şirket verim aldıkça yeni çalışmalara yöneldi.

Ağların gelir elde etmek adına başlattıkları reklamların bir çoğunda düzgün bir denetleme bulunmuyor. Çok sayıda kimlik hırsızlığına yönelik reklamlarla karşılaştık. Örnek Paribu denilen şirketin reklamı kopyalanarak dolandırıcılık için kullanılıyor. İşte bu tip zafiyetler yüzünden de çok sayıda kullanıcının mağdur olduğunu görüyoruz.

teknik destek