Şimdi yükleniyor

Smart TV dns ayarları ve ip ayarı

Smart TV dns ayarları ve ip ayarı

Smart TV dns ayarları ve ip ayarı

Son Güncelleme tarihi 17 Nisan 2019 by Müşteri hizmetleri

Smart TV dns ayarları nasıl yapılır? Smart TV ip adresini elle girmek için örnek resimle gösterdiğimiz haberimizde Philips televizyondan adımlar verilmiştir. Farklı markalar (LG, Vestel, Arçelik, Samsung, Beko, Hi-Level, Grundig…) içinde ip değerler aynı olur.

teknik destek

TV menü farklılık nedenleri? Birinin eski diğerinin yeni olması. Eski model artık yeni güncellemeleri almamasından dolayı farklılık olması. Model farklılıkları olması

Smart TV uydu kurulumu yazısına baktınız mı?

Smart TV dns ayarı

Philips Smart TV dns ayarları şu şekilde;

  • ‘Kablosuz ve ağlar’
  • ‘Kablolu veya wifi’
  • ‘Ağ yapılandırma’
  • ‘Statik ip yapılandırma’
Smart-TV-dns-ayarlari-ve-ip-elle-girme-2 Smart TV dns ayarları ve ip ayarı
Smart TV dns ayarları
Smart-TV-dns-ayarlari-ve-ip-elle-girme-3 Smart TV dns ayarları ve ip ayarı

Smart tv ip ayarları

Televizyonda ip adresi ne yazılmalı?

Smart tv ip ayarları: Evde kullanılan modemin markasına göre değişir. TP-Link veya Zyxel modemler 192.168.1 ile başlar. Airties modem 192.168.2 ile başlamakta. Yani bunu biliyorsanız sonuna uzak bir değer girmeniz yeterli olacak. Örnek 192.168.1.50

Smart TV için DNS ve IP ayarları doğru bir şekilde tamamlandığı taktirde televizyondan rahatlıkla internet bağlantısı sağlanacaktır. Böylece televizyondan rahatlıkla film izleme imkanı oluşmaktadır.

Televizyonda dns adresi ne yazılmalı?

Bu adrese dikkat edilmesi gerekiyor. Rastgele dns adresleri güvenlikte sorunlara ve bağlantı sorunlarına neden olabiliyor.

Öneri dns Türk Telekom 195.175.39.49 ve diğeri ise 50

Diğer öneri ise Google’ nin 8.8.8.8 ve 4.4

Televizyon alırken birçok kişi internet erişiminin olup olmadığına bakmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının yaygınlaşması sayesinde birçok televizyonda internet kullanımı sağlanıyor. Fakat bu cihazların DNS bağlantıları, IP ayarları, internete nasıl bağlandığı ve internet ayarları hakkında birçok problem oluşmaktadır.

Detaylı Smart TV ip ve dns ayarları nasıl yapılır?

Samsung, Sony, Seg, Regal, Sunny gibi markalarda Smart TV IP ve DNS ayarı için izlenecek adım şu şekildedir:

Kurulum için menüden ağ ayarları (network setting) seçilir – Burada bulunan IP adresine kullanılan modemin Tp link kodu girilir

Alt ağ maskesine 255.255.255.0 kodu yazılır

DNS sunucusuna ise 8.8.8.8 kodu yazılır. Eğer ikinci bir kısım varsa buraya 8.8.4.4. kodu girilir.

Genel olarak işlem aşaması tüm cihazlarda aynı olsa da azı kodlamalar farklılık gösteriyor. Örneğin kullanılan cihaz Samsung ise; modemin IP adresi girildikten sonra Alt Ağ maskesine 255.255.255.0 girilir. DNS sunucusuna ise 4.2.2.1 yazılır.

‘Televizyonda dns ayarları nasıl yapılır‘ ve ‘Smart TV ip ayarları‘ resimli örnek görsel sizin televizyonunuzdan farklı olabilir. Hatta aynı markada dahi farklılık çıkabiliyor.

teknik destek