Şimdi yükleniyor

Virüsleri temizlemek

Virüsleri temizlemek

Virüsleri temizlemek

Son Güncelleme tarihi 1 Mayıs 2019 by Müşteri hizmetleri

Olası kötü sonuçlara yol açmadan virüsleri temizlemek gerekir. Özel verilere (aile fotoğrafları / videoları) ve kişisel bilgilere erişim olmadan önlenmesi gereken yetkilendirme işlemleri bulunuyor.

teknik destek

Bilgisayar işletim sistemlerine internet aracılığı ile bulaşan virüsler kişisel veriler dahil tüm dosyalara zarar verir. Bu virüsleri bilgisayarlardan temizlemek ve dosyalara zarar vermemek uzmanlık gerektiriyor.

Virüs temizleme programı: Kullanılacak antivirüs programı / uygulaması testlerden başarıyla geçmiş olmasına dikkat edilmeli. İşlevi geniş olanlar tercihen ön planda olsun. G. duvarı, bankacılık işlemleri için ek güvenlik, e-posta korumasının olması, ani yetkisiz işlemlerde erişimi kesmesi, ağdan gelecek saldırılarda sistemi koruyor olması, truva tarzı yazılımlardan koruma, spam ve kimlik kimlik avı gibi önemli özellikleri bünyesinde bulunduranlar tercih edilmeli.

Virüs temizleme ek virüs uygulaması

Ek olarak sisteminiz güçlü ise “Malwarebytes” tarzı ek bir programda kullanılabilir. Uyarı olarak birden fazla virüs programı sistemi dar boğaza sokabilir.

Virusleri-temizlemek-2-1 Virüsleri temizlemek
Virüsleri temizlemek için ek işlemler

Virüslerin zararları

  • Sistemi ve bilgisayarı çökertmek,
  • Programların yavaş çalışmasına yol açmak
  • Sistem dosyalarını kullanılmaz hale getirmek
  • Sistemi savunmasız hale getirip verilerin çalınması
  • Hele ortak ağ üzerinden gönderilmiş ise tüm ağ sistemini çökertmek gibi virüslerin zararları vardır.

Virüslerin zararlarından korunmak veya asgari düzeyde bilgisayarların korunması için virüslere karşı tedbir içerikli programlar geliştirilir. Bu yazılım programlarına anti virüs programı denilir. Her virüs yapısına göre farklı virüs temizleme programları geliştirmek gerekir.

Bilgisayara yüklenen tüm virüs temizleme programlarının amacı, her tür virüsü ortadan kaldıracak ya da karantinaya alarak bulaşmasını önlemeye yöneliktir.

Bilgisayarda yüklü olan virüs temizleme programları güncel olmadığı takdirde yeni geliştirilen virüslere karşı koruma yapamayacağı için virüs temizleme programlarının güncellenmesi gerekir.

Bilinmesi gereken bir ayrıntı bilgisayarın güvenlik ayarlarını yüksek tutmak virüs bulaşmasını engelleyecek bir tedbirdir. Ayrıca web üzerinden virüs bulaşmalarını engellemek için her web sitesine girmeyin ve bilgisayarınızı taratarak bulaşmış olabilecek virüsleri temizleyin.

Açılışta virüs temizleme yöntemini kullanın. Bir flash belleğe atılan boot yöntemi ile virüs temizleme işlemi çoğu zaman kesin çözüm olabiliyor. Ama tarama işlemi çok uzun sürebiliyor.

Virüs temizleme işleminde internet bağlantısının ve ağ bağlantısının olmamasına dikkat ediniz.

teknik destek