Şimdi yükleniyor

Telefonun kamerası nasıl kapatılır kapanmıyor

Telefonun kamerası kapanmıyor

Telefonun kamerası nasıl kapatılır kapanmıyor

Son Güncelleme tarihi 30 Kasım 2022 by Teknoloji Haber

Telefonun kamerası nasıl kapatılır sorunu genelde gizlilik endişesi içerisindeki kullanıcıların sorduğu sorulardandır.

teknik destek

Telefon kamerası kapatma işleminde genelde erişim izinlerini değiştirerek işlem yapılmakta. Bunun dışında kameraya erişimi engelleyen koruma uygulamalarından yararlanılıyor. Tabi böyle bir seçeneği düşünenlerin yazı devamındakileri kesinlikle okumalarını öneriyoruz.

Telefonun kamerası kapanmıyor mu ?

Telefonumun kamerasını kapatamıyorum şeklinde bir soru ile bugüne kadar karşılaşmadık. Lakin internet aramalarında denk geldiğimiz sorular içerisinde yer alıyor. Çok soran yok ama farklı sebeplerden dolayı bu soruyu soranlar oluyor.

Telefonun kamerası kapanmama sorunu genelde şunlarla alakalıdır:

  • Kamerayı açık tutan uygulamalar veya sistem uygulamaları kontrol edilmeli. Bu her zaman olan bir durumdur ve sadece cep telefonlara özel değildir. Bilgisayar, tablet veya televizyonlarda da yaşanmaktadır.
  • Kamera uygulamasının sorunlu olması veya uyum göstermemesi.
  • Virüs bulaşan sistemlerde bu işlem yapılsa dahi kendiliğinden açılma olasılığı var. Ya da kameranın kapatılması engelleniyor olasılığı da bulunmakta.
  • Koruma uygulamalarından yararlananların bazen korumanın işleme izin vermediği zamanlarla karşılaşmakta.

Telefonun kamerası nasıl kapatılır ?

Kamerasını kapatmaya çalıştığınız telefonun uzun süre açık kalmasına bağlı olarak yaşattığı aksaklıklar vardır. Biz bunla nadirde olsa karşılaştığımız oluyor. Cihazın kapatılmasından sonra sorun ortadan kalkıyor. Bunun dışındakilerin bir kısmı yukarıda yer almakta ve bir kısmını ise, genel yapılandırma seçeneklerine göre şekillenecek.

-Önceden kamera kapanıyordu ama şimdi kapanmıyor diyenlerin öncelikle sonradan kurdukları uygulamaları kontrol etmeleri gerekiyor. Önemsiz ise, ya durdurun ya kaldırın.

-Koruma uygulamasını kullananların erişim izinlerine bakmaları gerekiyor. Açık tekrar kısıtlayın.

-Yardımcı kamera uygulamasını kullananların bu uygulamalara bir göz atmaları gerekiyor.

-Sistemde çalışanların incelenmesi ve araştırılarak durdurulması gerekenlerin durdurulması önerilir.

-Android sistemlerde kamera izinlerinin yer aldığı alandan kontrol edin. Gelişmiş adlı seçenekleri açarak da gerekli düzenlemeyi yapmanız mümkündür.

-Yapılmamış uygulama güncellemelerin yapılmasını öneriyoruz. Aynı zamanda yazılım güncellemelerinin de yapılması gerekiyor.

Telefonun-kamerasi-nasil-kapatilir-2 Telefonun kamerası nasıl kapatılır kapanmıyor
Telefonun kamerası nasıl kapatılır kapanmıyor

Fiziksel arızaların kontrol edilmesi

Donanım arızasının olup olmadığının kontrolü için yardımcı uygulamaya ihtiyaç olacaktır. Örnek görüntülü görüşme uygulamalarından test edilmesi.

Aklımıza gelen bir sorunda sık sık telefonunu yere düşürenlerle ilgili. Genelde bataryanın, kameranın ve şebekenin arızalanmasına neden olur.

teknik destek