Şimdi yükleniyor

TikTok eski numarama kod gidiyor

TikTok eski numarama kod gidiyor

Son Güncelleme tarihi 19 Kasım 2022 by Teknoloji Haber

TikTok eski numarama kod gidiyor sorunu pek çok kişinin gözden kaçırma sonucunda karşılaştığı bir durumdur. TikTok’ ta şifre gibi değişiklikler yapıldığı zaman hesap sahibinin olup olmadığı onaylansın diye bir kod gönderilir. Fakat kişiler numarasını değiştirdiyse ve yeni numarasını TikTok hesabına kaydetmediyse doğrulama kodu eski numaraya gidecektir ve değiştirilmesi gereken işlemler tamamlanmayacaktır.

teknik destek

Denemeniz için şifre sıfırlamasını yaparken hem uygulamadan hem tarayıcı kullanarak yapın. Farklı seçeneklerin çıkma olasılığı var.

TikTok kod özelliği

TikTok her sosyal medya platformunda olduğu gibi kullanıcılarının daha iyi vakit geçirebilmesi için güvenliye oldukça fazla önem gösterir. Doğrulama kodu ise kişiler kendi hesaplarında şifre gibi önemli durumları değiştirmek istediği zaman ya telefon numarasına ya da e mail adreslerine gelen güvenliktir denilebilir. Bu kod hem e mail adresine gelebilir hem de SMS olarak telefon numarasına gelebilir. Bunun seçimini ise hesap sahibi yapacaktır. Farklı biri kişinin hesabını çalmak istiyorsa bu kodu alamazsa eğer şifre değişikliğini de yapamayacaktır.

TikTok eski numaraya kod gitmesi sorununun çözümü

TikTok eski numaraya kod gitmesi gibi bir hatayla karşılaşıldığı zaman operatörle iletişime geçilerek numara yeniden alınabilir. 1 ya da 2 sene içerisinde eski numaraya ulaşılabilir. Bu hat bayilerinin anlaşmasına göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle ya direkt operatör bayisine ya da çağrı merkezini arayarak eski numara talep edilebilir. Operatör çağrı merkezine ulaştıktan sonra dilekçe ve kimlikle başvuru yapılmaktadır. Yeniden telefon numarası açmak için ücret talep edilir. Kısa bir süre içerisinde eski numaraya ulaşılabilir.

Numarada oluşan sorunlar ve analiz

Numara taşıma yapanların veya sim kart değişimi yapanların numaralarına kod 72 saat kadar gelmez. Bu bilgiyi paylaştıktan sonra konu başlığını işleyelim.

  • Faturasız hatlarda bir süre TL yüklenmemesi.
  • Faturalılarda ödeme yapılmaması veya geç yapılma sorunu.
  • Numarada mesaj merkez numarasının girilmemesi.
  • Telefondan bildirimlerin kısıtlanması.
  • Sosyal medya hesaplarından numara değişimi yapılmadan hattın iptal edilmesi.

TikTok eski numarama kod gidiyor başvurusu

Not: Telefon numarasını kapatanların yapacağı diğer bir işlem ise, kapattıkları numarayı geri almaları olacak. Tabi sosyal hesabınız sizin için önemliyse.

  • TikTok uygulamasında yer alan ? işaretini kullanarak sorununuzu iletin.
  • Mobil veya bilgisayar kullanarak tarayıcı üzerinden www.tiktok.com/feedback bağlantısını kullanma.
TikTok-eski-numarama-kod-gidiyor-1 TikTok eski numarama kod gidiyor
TikTok eski numarama kod gidiyor

TikTok yardım merkezi

Eski numaraya kod gitme sorunu çağrı merkeziyle iletişime geçerek de çözülebilir. Kişiler çağrı merkezine hem İngilizce hem Türkçe olarak şekilde detaylı bir açıklama yapmalıdır. Ardından çağrı merkezi sorunu inceleyerek kişiye numarasını değiştirmesi için form gönderebilir. Ya da kişiler şifre değiştirme kısmından şifre sıfırlama bölümüne de geçiş yapabilir. Buradan şifre değiştirmek istenmesinin nedeni ve kodun eski numaraya gönderilmesi kısmının yazılacağı bir açıklama yeri çıkar. Buradan açıklama yapılabilir. Bu kısma aynı zamanda e mail adresi de eklenebilir. TikTok ile aktif bir e- mail adresi eklenerek kodun direkt olarak oraya gitmesi de yönlendirilebilir.

TikTok eski numarama kod gidiyor başvurusunda bulunacakların öncelikle denemeleri gereken alanlara bakmalarını öneriyoruz. Açık bir kapı olup olmadığının incelenmesi gerekiyor.

teknik destek