Şimdi yükleniyor

Televizyonda Bluetooth kulaklık kullanma

Televizyonda Bluetooth kulaklık kullanma

Televizyonda Bluetooth kulaklık kullanma

Son Güncelleme tarihi 12 Mart 2019 by Müşteri hizmetleri

Televizyonda bluetooth kulaklık kullanma, Smart TV modellerinde çoğunlukla olmakta. Ama bazı televizyon modellerinde bluetooth var ama her cihazı desteklemiyor. Yani uyumlu değil. Televizyona bluetooth kulaklıkla bağlanma nasıl olur?

teknik destek

Bluetooth kısa mesafelerde bilgi akışının sağlanmasını sağlayan bir aygıt olarak tanımlanabilir. Televizyonda bluetooth kulaklık kullanma ise yeni televizyonlarda genelde olmaktadır. Kullanıcıların televizyonları bu aygıta uygun değilse sorun yaşanabilir ve kulaklık bağlanamayabilir. Televizyona bluetooth kulaklık bağlamak için bazı sıradan adımlarla işlem gerçekleşmiş olacaktır. Televizyona bluetooth kulaklık ile bağlanarak televizyonun sesinin dışarı vermesi engellenir ve sadece bluetooth kullanıcısının duyması sağlanır.

Televizyonda Bluetooth kullanımı ve ayarları

Bunun için ilk önce televizyonun bluetooth özelliğine sahip olup olmadığına bakmak gerekir. Bu özellik ya alırken satıcıya sorulmalı ya da televizyonun kullanım kılavuzu detaylı bir şekilde incelenmeli. Bu özelliğe sahip televizyonlarda kişi televizyonun sesini dışarıya vermeden sadece kendisinin duyacağı şekilde ayarlayabilir.

Televizyonda-Bluetooth-kulaklik-kullanma-2 Televizyonda Bluetooth kulaklık kullanma
Televizyonda Bluetooth kulaklık kullanma bağlanma

Televizyona Bluetooth ile bağlanma

Televizyona bluetooth kulaklıkla bağlanma: Bluetooth cihazının üzerinde küçük bir açma düğmesi bulunur. Düğmeye basılarak bluetooth cihazı açılır ve hazır konuma getirilir. Daha sonra televizyon açık konuma getirilir. Televizyonun ve bilgisayarın bluetooth ayarlarına ulaşılır ve aktif hale getirilir. Bilgisayar kullanarak belirli mesafelerde yer alan bluetooth cihazlarının aratılması gerekmektedir. Bulunan cihazlardan televizyon seçildikten sonra bluetooth ile televizyon arasında bağlantı sağlanır.

Bağlantı onayı çoğu kez otomatik olarak yapılmamaktadır bu yüzden manuel yapılır. Bağlantı kurulduktan sonra televizyonun sesi açılarak sesin dışarıya gidip gitmediği kontrol edilir. Ses dışarıya gitmiyorsa işlem başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş demektir. Kullanıma hazırdır.

Bluetooth kulaklık televizyonda çalışır mı?

Kullandığınız TV Philips Smart TV ise özellikle biz 7502 modelinde denedik bluetooth kulaklık çalışmadı. İki tane ayrı markada denenmesine rağmen durum aynı. Yetkili servisle görüştük bir bilgisinin olmadığını gördük.

Bluetooth desteği genelde klavye ve Philips ürünlerinde geçerli olabiliyor. Samsung, Sony, LG, Arçelik, Vestel, Sunny, Regal, Hi-Level, Seg, Grundig ve diğer Smart olan televizyonlarda kesinlikle modellere göre uyum göstermekte. Müşteri hizmetlerini dahi arasanız net bir cevabı alamıyorsunuz. Yani deneme yanılmayla devam.

teknik destek