Şimdi yükleniyor

Topluluk kurallarını birden fazla ihlal ettiniz için canlı yayına geçmeniz yasaklandı

Topluluk kurallarını birden fazla ihlal ettiniz için canlı yayına geçmeniz yasaklandı

Son Güncelleme tarihi 13 Kasım 2021 by Teknoloji Haber

TikTok topluluk kurallarını birden fazla ihlal ettiniz için canlı yayına geçmeniz yasaklandı hatası çıkanların bir kısmında oluşan durum sistem sorunuyla alakalı olabiliyor. Araştırmadan yapacağını şeylerin sonucu kalıcı yasaklamaya sürükleyebilir.

teknik destek

Adımları denemeden önce kontrol edeceklerinizi aşağıya ekliyoruz.

Kural ihlali sorunlarında bazen geçici kısıtlamaların olduğu zamanlar olabiliyor. Önce başkalarında çıkıyor mu veya sizdeki durum çok sık bir şeyi yapmanızdan dolayı mı yoksa ceza mı aldınız bunların analizi çok önemlidir.

TikTok canlı yayın yaşı tutmayan kullanıcı hatası genelde yaşı 16’yı geçmeyen ve 1000 takipçiye ulaşmayan hesaplarda görülmektedir. Fakat bu iki şartı da gerçekleştiren bireylere de bazen canlı yayın yaşı tutmayan kullanıcı hatası olarak gelmektedir.

TikTok yaştan dolayı canlı yayın engeli

TikTok canlı yayın kullanıcının yaşı tutmaması o kullanıcının canlı yayın açmasını engeller. Bunun dışında birkaç sebeple de canlı yayın engeli getirilebilir.

Uygulamada kullanıcıların bilgisine sunulan ve uygulamada belirtilen bazı topluluk kuralları vardır.  TikTok canlı  yayın kullanıcıları bu kurallara uymaması ve bu kuralları zedelenmesi sonucunda TikTok tarafından canlı yayın kısıtlaması getirilebilir.

Canlı yayın kısıtlaması TikTok uygulaması üzerinde uzun bir şekilde belirtilmiştir.  Bu sebeple canlı yayın içerisinde kullanıcıların neleri yapmaması ya da neleri yapmaları gerektiğini okumaları için topluluk kuralları kısmında ulaşabilirler.

Aynı zamanda canlı yayın yapan kullanıcılar izleyiciler tarafından herhangi bir sebepten dolayı sürekli şikayet ediliyorsa TikTok tarafından canlı yayın engeli getirilebilir. Yayın engelinin neden getirildiğini canlı yayın açarken TikTok tarafından bildirim olarak kişiye sunulur.

TikTok tarafından bazı kullanıcılara kalıcı olarak canlı yayın  yapmaktan kısıtlandınız gibi bir bildirim alabilmektedirler. Bu bildirimin en temel sebebi ise TikTok kullanıcısını topluluk kurallarına tamamen ihlal etmesi sonucu ortaya çıkar.

Topluluk kurallarını pek çok kez ihlal etmiş olan TikTok kullanıcısı uygulama tarafında ceza alabilir. Canlı yayın  kullanıcısı eğer bunun haksız bir kısıtlama olduğunu düşünüyorsa TikTok tarafından itiraz hakkı verilmektedir.

Topluluk-kurallarini-birden-fazla-ihlal Topluluk kurallarını birden fazla ihlal ettiniz için canlı yayına geçmeniz yasaklandı
Topluluk kurallarını birden fazla ihlal ettiniz için canlı yayına geçmeniz yasaklandı

TikTok canlı yayın engelini kaldırma

TikTok yaşı tutmayan kullanıcı canlı yayın çözümü birkaç basit adımla gerçekleşmektedir;

  • TikTok uygulayıcısı canlı yayın engelini kaldırmak için öncelikle uygulamaya giriş yapmadı ve profil bölümüne girmelidir.
  • Daha sonra aşağıya doğru kaydırarak ayarlar ve gizlilik seçeneğine girilerek bu seçenekten bir problemi rapor et kısmına geçiş yapmalıdır.
  • Burada kişinin neden kısıtlama aldığına dair bir başlık yazılmalı ve burada bulunan Metin kutusuna itiraz açıklaması yapılıp gönderilmelidir.
  • Bu süreç TikTok kullanıcısı tarafından tamamlandıktan sonra, TikTok yetkilileri canlı yayın yasağını kaldırmak için hesabı incelemeye alacaktır. Eğer TikTok kullanıcısını haklı bulursa canlı yayın kısıtlamasını açar.
  • Çok sık durumlarda şüpheli sınıfına düşenlerin önce başka telefondan ve sonrasında birde başka internet kullanarak deneme yapmalarını öneriyoruz.
  • Yaşımı değiştirdim hesabım kapatıldı şeklinde yazanların hesabının yaş doğrulamasını yaparak hesaplarının açılmasını sağlayabilirler.

Yaş doğrulama sorunu

Asgari yaş şartı uyarısında genel açıklamaları ilgili metin detaylarında bulacaksınız.

Yaş yanlış olmasından dolayı hesabım kısıtlandı ne yapabilirim diyenlere çözümde sunulanların bir çoğu hesabınızın doğrulanmasını önerir. Görselde yer alan uyarının en altında itiraz edeceğiniz bir seçenek veriliyor. Bu seçeneğin çalışmadığı durumlar yaşanabilir.

İtiraz butonu çalışmıyor şikayetlerinde uygulama versiyonundan kaynaklı aksaklıklar görülebilir. Başka telefonda çalışıyorsa sizde kendi telefonunuzdan uygulamayı kaldırınız ve sonrasında eski versiyonlardan birini ekleyiniz.

Ceza ve sistem aksaklıklarını test etmek adına profildeki bilgilerden birin değiştirmeye çalışacaksınız ve değişmiyorsa bunlardan biriyle alakalı olduğunu anlayacaksınız.

teknik destek