Şimdi yükleniyor

TikTok hesap kurtarma şifremi unuttum

TikTok şifremi unuttum

TikTok hesap kurtarma şifremi unuttum

Son Güncelleme tarihi 13 Aralık 2021 by Teknoloji Haber

TikTok hesap kurtarma TikTok uygulamasında insanların karşılaştıkları problemler arasında yer almaktadır. İçeriğimizde hesabıma girmiyorum diyenlerin bir kısmının esasında şifremi unuttum sorunu ile karşılaştığını görüyoruz.

teknik destek

Bazı durumlarda kullanıcı hesapları silinmekte, engellenme ve askıya alınmaktadır. Bu tür durumlarda var olan mevcut hesabın nasıl kurtarılacağı araştırılmaktadır. Eski hesaplarda takipçi sayısı, paylaşılan içerikler ve videolar nedeni ile insanlar yeni hesap açmayı pek tercih etmemektedir. Kurtarılması amaçlanan hesap için neler yapılacağı internette araştırılmaktadır. Hesap kurtarmak mümkündür. İzlenilmesi gereken yöntemler vardır.

Test etmeden önce başka cihazlardan ve bilgisayardan ayrı ayrı denemeniz gerektiğini söyleyelim.

TikTok hesap kurtarma işlemi

TikTok hesabı kurtarılması için kullanıcıların takip etmesi gereken belirli başlı yollar vardır. Kullanıcılar hesaplarına giriş yapmayı hatırlamadıkları durumlarda hesap kurtarmak için geri yükleme yöntemi devreye girecektir. Erişim kodları TikTok uygulamasında kişilerin giriş yapmaları için önemlidir. Bu kodların kaybedilmemesi gerekir. Bu kodu kaybeden kullanıcılar mutlaka şifreyi yeniden değiştirilmelidir.

TikTok hesabını kurtarma hangi yollarla hesaplara erişim yapılamadığı üzerine belirlenmektedir. Kişi kaza ile hesabını sildiği durumlarda, saldırıya uğramış ve engellenerek kapatılmış durumlarda hesabını kurtarmak için yapılacak yöntemler değişiklik göstermektedir. Engellenen hesaplar için mobil cihazların virüs kontrolü yapılmalıdır. Sorun tanımlanması için destek seçeneğinden yardım alınmalıdır. Arkadaşları sorun hakkında uyarma seçeneği ile kişileri bilgilendirme işlemi yapılmaktadır. Bu adımlardan sonra kişi hesaplarına erişme imkanını yakalar.

Eğer kaza ile silinen bir hesabın için kurtarılma isteniyorsa yapılması gerekenlerin başında program sayfasına girilerek TikTok uygulaması açılmalıdır. Kullanıcıların karşısına çıkan ekranda mesaj hareketsizliği bildirimi gelecektir. Uygulamayı geri yüklemek için “devre dışı bırakmayı iptal et” seçeneğine dokunulmalıdır. Tüm izlenen ve tamamlanan yollar sonrasında kişinin hesabı geri yüklenecektir.

TikTok hesap kurtarma yöntemleri

TikTok hesap kurtarma farklı durumlarda kişilerin kaza ile yada elinde olmayan durumlarda başkaları tarafın engellenmesi ile ortaya çıkmaktadır. Şifre unutulan bir hesabın kurtarılması için yeni bir şifrenin belirlenmesi yeterli olacaktır. Kişinin hesabının çalındığı durumlarda da kişinin güvenlik ayarlarını mutlaka kontrol etmesi gerekmektedir. Güvenlik ağında yaşanan bir aksaklık hesapların başkaları tarafından kolaylıkla çalınmasına neden olacaktır. Ayarlar bölümünden gerekli tüm düzenlemeler yeniden yapılmalıdır.

Eski hesapları kurtarmak için de çeşitli yollar mevcuttur. Hesabın geri alınması için TikTok ile mutlaka iletişime geçilmelidir.

Hesaba şifre sıfırlama ile erişim

Bazen insanlara hem uygulamadan hem tarayıcı ile sıfırlama yapmalarını söylüyoruz. Doğal olarak ne fark ediyor şeklinde cevap veriyorlar. Halbuki ağların sıfırlamada ayrı seçenekleri bu şekilde ekrana getirdiğine şahit oluyoruz.

Şifre sıfırlamada hem mail hem kullanıcı adıyla denenmesi gerekiyor. Telefon numarası ekli olanlar artı numaralarını da kullanması gerekiyor.

Öneri bir işlem ise;

  • Chrome’ u açın ve bir sekmede e-posta hesabınız açık olsun,
  • Diğer sekmedeyse TikTok.com’ a giriniz,
  • Giriş yapın adlı kırmızı butona tıklayın,
  • Oturumun açılma seçeneklerinden ilgili olana tıklayın. Örnek ikinci seçenek,
  • Başlık alanından e-posta veya kullanıcı ile girişi seç,
  • Şifre unuttunuz mu olanla devam edin,
  • Kod gönder yapın ve görsel doğrulamayı başlatın. Açılmıyorsa bir şeyi rapor et ile deneyin.
TikTok-sifremi-unuttum-1 TikTok hesap kurtarma şifremi unuttum
TikTok hesap kurtarma şifremi unuttum

İkincisini seçenlerin başlıkta yer alana dikkat etmesi gerekir. Yoksa mail ile sıfırlanmıyor gibi yardım isteyenlerle karşılaşıyoruz. Bölüm açılmıyor veya beyaz ekranda kalma durumları oluşuyorsa kesinlikle gizli sekmenin kullanılması gerekiyor. Bir ihtimal geçmiş silinerek tekrardan denenebilir.

TikTok-sifremi-unuttum-2 TikTok hesap kurtarma şifremi unuttum
TikTok şifremi unuttum sorunu

Talep gönderme bağlantısı ile çözüm

Rapor et yazısına farklı alanlarda denk gelebilirsiniz. Bunlardan birini yukarıya ekledik. Bunun dışında uygulamanın üzerindeki ? işaretine dokunarak ulaşacaksınız. Bilgisayardan ulaşmak isteyenler yardım bölümüne bakabilirler.

Bununla alakalı içeriğe TikTok iletişim konumuzda bulacaksınız. URL bağlantıların işe yaramadığı durumlarda ayrı kanal kullanarak ek talep gönderilebilir.

TikTok şifremi unuttum adımlarını uygularken sürekli aynı adımları tekrarlamayınız. Belli tekrardan sonra işlem engeli uygulanabilir. TikTok şifre sıfırlama olmuyor şeklinde yardım isteyenlerinde aşırı denemelerinden sonra belli bir zaman kısıtlamaya denk gelme olasılığı var. Test adına bir gün geçmesi beklenebilir.

teknik destek