TikTok şifre sıfırlanamadı tanınmayan bir cihazdasınız hatası

TikTok şifre sıfırlanamadı. Tanınmayan bir cihazdasınız. Şifrenizi güvenilir bir cihazda sıfırlamayı deneyin hatası ekrana gelenlerin yapması gereken bir çok deneme olacaktır. Kesinlikle çözüm olacaktır diye bir iddiamız yok. Lakin olası deneyecekleriniz sizi şifre değiştirmeye ulaştıracağını düşünüyoruz.

teknik destek <

Telefondan şifre sıfırlamayı çalıştırdığınızda tanınmayan cihaz hatası çıktığında çoğunlukla aklımıza şüpheli davranış sergileyenlere karşı önlem amaçlı bir kısıtlama diye düşünüyorum.

Engel çıktığında sürekli aynı uyarı ekrana geldiğinde size öneri olarak “destek iletişim” seçeneği sunulur. Buraya girildiğinde bildirimde bulunmanız sağlanır. Lakin bazen ekran açılmayabiliyor. Beyaz ekranda kalıp başa attığı da görülebilir.

Yapacaklarınızdan önce kontrol etmeniz gereken taraflar olacak.

 • Çıkan belki sistemdeki güne özel bir problem olma olasılığını araştırınız. Bazı şehirlerde çıkmayabilir.
 • Şüpheli olacak davranışlarda bulundunuz mu düşünmenizi öneriyoruz.
 • Bağlantınızı kontrol ediniz ve açık olanların kapatılarak tekrardan denenmesini öneririz.

Şifre neden sıfırlanamadı

Çıkan olumsuzluklarda önce sistemden alakalı genel ya da bir kısım kullanıcının etkilenme olasılığının araştırılması gerekiyor. Sonrasında aşağıdakilere geçilmesi gerekir.

Şifre neden sıfırlanmıyor şikayetlerin bir kısmında kullanıcıların yaptığı hareketlerin bir karşılığı olarak çıktığını görüyoruz. Buradaki alandaki adımlarda sürekli denemeniz sonucunda bir engel çıkması mümkündür.

Yapılan şeylerin sürekliliği bazen uzun bir zaman dilimine kadar götüren engellemelere yol açtığını görebiliyoruz. Bildiğimiz kadarıyla her bir alanda belli bir deneme sınırı uygulanmakta. Sizde bu sınırları zorlamışsanız önce saatlik olarak beklemeniz ve sonrasında çıkmaya devam ettiğinde gün boyu hiçbir şekilde denemeden beklemeniz gerekecek.

TikTok şifre sıfırlanamadı hatası

Kullanıcının hesabında görülebilecek olumsuzluklar

Yukarıda bahsettiğimiz sık tekrarlanan işlemlerde uygulanan güvenlik önleminden bahsettik. Bunun olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyerek diğer olasılıklara geçelim.

 • Şüpheli davranışlarda bulunan hesaplar.
 • Ceza alanların belli alanlarda işlem yapma yetkisi kısıtlanabilir. Test adına profile erişiminiz varsa başka bir şeyi değiştirmeye çalışınız.
 • Yanlış şifre denemelerinin aşırı yapılması. Belki gün boyu sorun çıkarabilir.
 • Daha önce kullanmadığınız bir cihazdan veya bağlantı ile işlem yapıyor olmanız.
 • Hesap testi için varsa başka hesabınızla test edin.
 • Parolayı değiştirirken kullandığınız tanımlama bilgisini değiştirerek deneyin. Örnek telefon numarasını girerken hata veriyorsa birde mail adresinizle deneyiniz.

Telefonda ve sistemdeki aksaklıklar

Kullanılan cihazlarda virüs olması, tarihin sıfırlanarak yanlış gösteriyor olması veya sistemdeki güncellemelerin yapılması buna neden olma olasılığı var.

Telefonunuzu test etmek adına başka bir telefondan veya tarayıcı kullanarak deneyiniz. Birde daha önce sürekli hesabınıza girerken kullandığınız sistemlerde denerseniz belki direk erişim yapmanız sağlabilir.

Yapılan güncellemelerin kaldırılması mümkünse yapınız. Örnek uygulamaların alanına gidin ve TikTok yazılı olana dokunun. Sonra içerisindekileri çalıştırınız. Altlarındaki açıklamalara dikkat ediniz.

Uygulamanın eski olan bir versiyonunu deneyebilirsiniz. Uyum problemlerinde en etkili test aracıdır.

Telefonun daha önce kapatılarak test edilmemişse kesinlikle bu yapıldıktan sonra diğerlerine bakınız. Lakin tarayıcı kullanılması büyük ihtimal sorunu ortadan kaldıracak.

Önemli bir sebep ise vpn kullananların şüpheli duruma düşmelerinden ötürü işleminizi yapmanız engellenecek. Hatta hesabınızın doğrulanması istenilebilir.

Şifrenizi güvenilir bir cihazda sıfırlama

Uygulamadan yardım almaya çalışma

Oturumu açık olmayanların yapması gereken uygulamadaki ? işaretinden yararlanmak. Birde bilgisayardan web sitesine girdiğinizde oradaki yardım alanından da bildirimde bulunabilirsiniz. Uygun olanı seçerek adımları izleyebilirsiniz.

Yardım bildirimde bulunduktan hemen sonra mail kanalı ile bir dönüş olabilir. Dönüş olmadığı durumlarda bir kaç günün dolmasından sonra tekrardan başvurulmasını öneriyoruz. Talebin kategorileri arasında benzer başlıkların ayrı ayrı kullanılarak denenmesini de öneririz.

Talep gönderimi için Chrome yardımıyla önce tiktok.com bağlantısına girin, üst kısımdaki üç noktalı alana tıklayın, geri bildirim ve yardım ile devam edin. Sonrasındaki devam etmek istediğiniz giriş yöntemlerinden birini seçiniz.

müşteri hizmetleri

3 Comments

 1. Bir site aracılığıyla tiktoka sorunu bildirdim. Bana bir gün sonra geri dönüş sağlandı ve hesap ismi, açma tarihi vesaire bilgiler istendi. Bende bunları yazıp gönderdim. Fakat sonra 10 günden fazla geçmesine rağmen bir dönüş alamadım. Benim hesabımdan yeni bir hesap açtıktan sonra çıkış yapıldı ve o günden beri denemekteyim ama hiç bir çözüm bulamadım. Farklı telefona kendi sim kartımı takıp denedim ama yine aynı ekran karşıma çıkıveriyor. Umarım düzelir hala daha çözüm aramaya devam ediyorum…

 2. maalesef telefonumdan uygulamayı sildim şimdi şifremi hatırlayamıyorum ve numaramla kurtarmaya çalışsam da tanınmayan bir cihazdasınız diyor, pc den ve farklı bir telefondan da denedim ama aynı hatayı yapıyor. 28 saat önce mail attım dönüş sağlamıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.