Şimdi yükleniyor

TikTok takip edemiyorum nasıl takip edilir?

TikTok takip edemiyorum nasıl takip edilir?

Son Güncelleme tarihi 7 Mart 2022 by Teknoloji Haber

TikTok takip edemiyorum hatası alanlarda görülen en büyük sıkıntı kişinin ceza alıp almadığının bilinmemesi. Takip edilemeyen hesaplar nasıl takip edilir diye soranlarda farklı sebeplerden bu soruyu soruyorlar.

teknik destek

TikTok takip edemiyorum konusuyla karşılaşan çok fazla kişi vardır. Özellikle ilk defa TikTok platformuna giren kişilerin yaptığı yanlış davranışlar sonucunda TikTok tarafından engel olması çok karşılaşılan bir durumdur.

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi TikTok üzerinden de çok fazla etkileşim yapıldığı zaman bir süre kısıtlama getirilebilir. Takip edememe durumu da TikTok tarafından getirilen kısıtlamalardan biridir. TikTok topluluk kurallarını ihlal edecek herhangi bir davranışta bulunulduğu zaman ya da günlük takip etme, beğeni yapma ve yorum yapma limiti aşıldığı zaman takip isteği gönderememe gibi durumlarla karşılaşılabilir. Sadece takip edememe değil beğeni, yorum gibi diğer etkileşimlerin yapılması da kısıtlanır. Bu kısıtlama süresi hesaptan hesaba değişiklik gösterecektir.

TikTok takip edememe süresi ne kadar sürer?

Tiktok takip edememe sorunu her hesapta farklı sürede olur. Bu süre genelde hesabın topluluk kurallarını ne kadar ihlal ettiğiyle ve hızlı takip durumunu ne kadar hızda yaptığıyla alakalıdır. TikTok takip edememe sorunuyla karşılaşmadan önce kişilere ağ tarafından bir bildirim gönderilir. Bu hatanın kaç kere alındığı TikTok’ un vereceği kısıtlama süresini belirler. Aynı zamanda hızlı takip etme işleminin nasıl sürdürüldüğü de süreyi belirleyen bir durumdur. Kişilerin ilk bildirimi aldıktan sonra gelen kısıtlamanın süresi 5 dakika ile 30 dakika arasında değişecektir. Kısıtlama kaldırıldıktan sonra hala hızlı takip işlemi yapılıyorsa daha uzun süre kısıtlama verilir. İlk olarak 1 saat daha sonra 12 saat, 36 saat gibi sürekli olarak değişir.

Kullanıcı eğer hesabına girerken veya kayıtlı e-posta adresine bir bildirim almamışsa yapacağı önce yasaklama var mı, sonra kısıtlama süresinin ne kadar olduğunu öğrenmek ve detay almak için talep göndermeli.

Takip engeli neden çıkar?

Birden çok olan durumlarda net şundandır diyemiyoruz. Lakin bildiğimiz kadarı ile aşağıdakilerden biri ile alakalı olma olasılığı var.

 • Kişilerin çok sık yaptığı takiplerden dolayı şüpheli görülmesi.
 • Takip sınırına ulaşılması.
 • İnsanlara rahatsız edici şekilde davranışlarda bulunma.
 • Kullanıcıların cihazlarında veya hesaplarında görülen sorunlar.
 • Hesabın eksik alanlarının doldurulması veya doğrulanması gereken durumlar.
TikTok-takip-edemiyorum TikTok takip edemiyorum nasıl takip edilir?
TikTok takip edemiyorum nasıl takip edilir

TikTok takip engelini kaldırma

TikTok takip edilmeme engelini kaldırmak için sürenin geçmesi beklenmelidir. Kişilerin engeli uzun süreliyse şu adımlar takip etmelidir;

 • TikTok profilinin sağ kısmında yer alan 3 nokta simgesine tıklamak gerekir. Buradan gizlilik ve ayarlar bölümüne geçilmelidir.
 • Açılan sayfada ‘sorun bildir’ kısmına tıklanmalıdır.
 • ‘Yorum ve yardım’ yazan bölüme tıklanmalıdır. Açılan sayfadan ‘teklif’ yazan kısma tıklamak gerekir.
 • Son olarak sorun bildir sayfası ekrana açılacaktır. Bu sayfaya kişiler düzeltilmesi istendiği sorunu detaylı bir şekilde açıklamalıdır.
 • Gönderilen sorun TikTok tarafından incelenecektir ve gerekli işlemler hemen başlatılacaktır.

Hesabı işletmeye veya diğer bir seçeneğe çevirme

Çözüm olması açısından zaman zaman önerdiğimiz seçeneklerdendir. Hesabın sistem tarafında görülen aksaklıklardan dolayı yaşattığı sorunlarda bu yöntem bazen iş görüyor. Kullanıcı istediği zaman tekrar kişisel olana dönmesi için yine aynı adımları uygulaması yeterli olacak.

 • Uygulamadaki 3 çizgi bulunan alandan “Hesabını yönet” bölümüne geçin,
 • İşletme veya pro gibi seçeneklerden birine dokunun,
 • Gerekli onaydan sonra uygulamadan çıkıp tekrar girin.

Herhangi bir katkısı olmadığı durumlarda oturumun çıkışa atılarak tekrar açılması önerilir.

Uygulama üzerinden denenecekler

Uygulamaya gelen veya telefona gelen bir güncelleme olmuşsa, başka telefondan da sorun yoksa, eski uygulama sürümlerinden birine geçin.

Diğer denenecek işlem ise Android kullanıcılarda uygulamalar adlı alana girip, TikTok olana dokunup, önbellek ve güncelleme kaldırmayı yapınız.

iPhone içinde farklı bir iOS cihazla deneyerek duruma göre yapacaklarınız olacak.

Duruma göre 3. parti denilen uygulamalarla hesabınız kullanılır. Yani çoklu sosyal medya hesaplarının kullanımını sağlayan bir uygulama. Yani bir uygulama kullanarak çoğu sosyal ağ hesabınızı bir uygulamadan yönetirsiniz.

teknik destek