Şimdi yükleniyor

Turkcell siber güvenlik servisi

turkcell güvenlik merkezi

Turkcell siber güvenlik servisi

Son Güncelleme tarihi 2 Temmuz 2020 by Teknoloji Haber

Milli siber güvenlik alanında hizmet verme kararı alan Turkcell, yeni servisini tanıttı. Turkcell’ in kendi mühendisleri tarafından geliştirilen %100 yerli güvenlik servisiyle siber saldırılarda erken tespit kolaylaşacak.

teknik destek

Hizmette tespit ve gerekli önlemler alınması konusunda önemli işlevselliğe sahip yenilikte 50′ yi geçen farklı kaynaklardan gelen tehdit konusunda önemli çalışmalar yapılıyor.

Saldırılara gerekli önlemleri almak isteyen kamu kuruluşları ve şirketler için Bozok servisi ile dünya çapında organizasyonlar içerisinde yer alan çok sayıda kaynaktan besleniyor.

Şirketten yapılan açıklamada her ülke güvenlik konusunda kendi altyapısını oluşturması gerekiyor. Dünya standartlarına sahip bir operasyon merkezini açtıklarını belirten şirketin, bu hizmetle şirketlerin farkındalıkları artacak.

Hash, kripto yöntemlerle belli standartlarda tutulan dosya özetleri ve zararlı yazılım tespiti yapılabilecek. Domain, zararlı içerik bulunan siteleri ve potansiyel tehdit olabilecek yerlerin tespiti Mail üzerinden oltalama ve IP ile ilgili zaralı trafiklerin analizi yapılabiliyor.

Turkcell-siber-guvenlik-merkezi Turkcell siber güvenlik servisi
Turkcell siber güvenlik servisi

teknik destek