Şimdi yükleniyor

Gmail geçici hata maalesef hesabınız geçici olarak kullanım dışı

gmail maalesef hatası

Gmail geçici hata maalesef hesabınız geçici olarak kullanım dışı

Son Güncelleme tarihi 18 Ekim 2021 by Teknoloji Haber

Google Gmail hesabıma girince “maalesef hesabınız geçici olarak kullanım dışı. Bu durumun yarattığı rahatsızlık için özür diler ve birkaç dakika içinde yeniden denemenizi öneririz. Hizmetin geçerli durumunu görmek için G Suite Durum Kontrol Paneli’ e göz atabilirsiniz” hatası almaktayım diyen kaç kişi vardır bilmiyorum ama bu yıl ara ara bu sorunla karşılaştık.

teknik destek

Bizim analizimiz sık sık birden çok Gmail hesabını aynı bilgisayarda açmamız kaynaklı güvenlik engeline takılıyoruz. Bunu test için bir kaç kez denedik hatta başka bir bilgisayarda da aynı problemin çıktığını gördük.

Çıkan uyarının sistemde yaşanan bir aksaklıktan dolayı çıkma olasılığı var. Bundan dolayı bir günden fazla devam eden uyarılarda diğer olasılıklar incelenebilir.

Gmail hesabınız geçici olarak kullanım dışı hatası

İlk yapılacaklar şunlar olacak:

 • Tarayıcının gizli sekmesiyle girerek bir iki gün denemeniz.
 • Tarayıcı değiştirerek test edilsin.
 • Chrome geçmişinin tamamen temizlenmesi iş görebilir.
 • Modemin kapatılıp açılması.
 • Başka bir Windows 10 bilgisayarla ve telefonlarla test edilmesi.

Sonrasında duruma göre yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz. Normalde oturum açıkken bu şekilde bir sıkıntı çıkarmaması gerekirken ne yazık ki oturumun açık olması bile işe yaramıyor.

 • VPN kullananlarda daha sık çıkabiliyor. Durdurun ve modemi yeniden başlatmanız gerekebilir.
 • Modemin resetlenip kurulması sorunu şimdilik çözüme kavuşturabiliyor.
 • Sık sık birden fazla Gmail hesabıyla oturum açmayınız. Aynı anda veya kapatıp açma dahi sık olduğunda şüpheli davranış olarak algılanabiliyor.
 • Sayfaya ulaşamadı ve ip alınamadı dns hatası şeklinde gelen beyaz ekranlarda modemin içerisinden manuel bir dns girilip modem yeniden başlatılması şart olabiliyor.
 • Belki virüs bulaştı ve buna neden olabilir. Malum bu da bir güvenlik sorunu ve girişte durdurma gibi anlar yaşanabilir. Online internet üzerinden virüs taramasını yapmanızı öneririz.
Gmail-gecici-hata-2 Gmail geçici hata maalesef hesabınız geçici olarak kullanım dışı
Gmail geçici hata

Maalesef hesabınız geçici olarak kullanım dışı neden çıkıyor

Şüpheli olarak görülen durumlarda çıkma olasılığı daha çoktur. Başka bölgeden giriyor gibi görünmeniz, aşırı giriş çıkış yapmanız, sık şifre değiştirilme ve bilgilerinizi baştan aşağıya değiştirmeniz gibi sebeplerden çıkabiliyor. Birde birde fazla e-posta hesabınız varsa bunlar arasında sürekli geçiş yapıyorsanız işte bundan da yapabilir.

Yukarıda bahsettiğimiz vpn olayına dikkat ediniz. Farklı bir ülkeden oturum açıyor gibi davranılması sizi engellenmeye kadar ve hatta doğrulama götüren sürecin içerisine sokar.

Dikkat edilmesi gereken en olası diğer nedense aşırı yapılan her şeyin şüpheli görünmesi. Örnek peş peşe yoğun mail gönderimde bulunmanız, başka başka cihazlarda oturum açmanız ve çok sayıda uygulamalara erişim izinleri vermeniz.

teknik destek

5 yorum

comments user
666

Çözümleriniz gerçekten işe yaradı ve çok mutluyum VPNyi açık unutmuşum ondan hep bu hatayı alıyormuşum ayrıca ben de zamanında website açmıştım yorumların ne denli önemli olduğunu katkı sağladığını bilirim ve siz de bu yorumu sonuna kadar hak ettiniz sevgiler

comments user
mag

modemi resetledim. tüm geçmişi temizledim. bilgisayarı birkaç kez kapatıp açtım ama hala devam ediyor. telefondan giriş yapabiliyorum. ama pc’de sayfların çoğu açılmıyor. açmak istediğim sayfanın yanında kilit işare çıkıyor hep. chrome tekrar yükleyelim dedim ama indirme başarız oluyor. nasıl çözeceğim bunu Google foruma da sordum cevap verilmedi. zaten başlıkla ilgili biri konu açmış o konuyu kitlemişler. ekstra kendileri açmış. orda da birkaç dakika sonra düzelir yazıyor sadece.

  comments user
  Teknoloji Haber

  Birde Google’ un dns adreslerini kullan.

comments user
Fırat

İclouda giriş yapamıyorum çok sayıda giriş yapıldı diyor

  comments user
  Müşteri hizmetleri

  Saatler sonra test edin tarayıcıyla icloud sitesine girerek deneyiniz.