Gmail geçici hata maalesef hesabınız geçici olarak kullanım dışı

Google Gmail hesabıma girince “Maalesef hesabınız geçici olarak kullanım dışı. Bu durumun yarattığı rahatsızlık için özür diler ve birkaç dakika içinde yeniden denemenizi öneririz. Hizmetin geçerli durumunu görmek için G Suite Durum Kontrol Paneli’ e göz atabilirsiniz” hatası almaktayım diyen kaç kişi vardır bilmiyorum ama bu yıl ara ara bu sorunla karşılaştık.

müşteri hizmetleri
yardım alma

Bizim analizimiz sık sık birden çok Gmail hesabını aynı bilgisayarda açmamız kaynaklı güvenlik engeline takılıyoruz. Bunu test için bir kaç kez denedik hatta başka bir bilgisayarda da aynı problemin çıktığını gördük.

Gmail hesabınız geçici olarak kullanım dışı hatası

İlk yapılacaklar şunlar olacak:

 • Tarayıcının gizli sekmesiyle girerek bir iki gün denemeniz.
 • Tarayıcı değiştirerek test edilsin.
 • Chrome geçmişinin tamamen temizlenmesi iş görebilir.
 • Modemin kapatılıp açılması.
 • Başka bir Windows 10 bilgisayarla ve telefonlarla test edilmesi.

Sonrasında duruma göre yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz. Normalde oturum açıkken bu şekilde bir sıkıntı çıkarmaması gerekirken ne yazık ki oturumun açık olması bile işe yaramıyor.

 • VPN kullananlarda daha sık çıkabiliyor. Durdurun ve modemi yeniden başlatmanız gerekebilir.
 • Modemin resetlenip kurulması sorunu şimdilik çözüme kavuşturabiliyor.
 • Sık sık birden fazla Gmail hesabıyla oturum açmayınız. Aynı anda veya kapatıp açma dahi sık olduğunda şüpheli davranış olarak algılanabiliyor.
 • Sayfaya ulaşamadı ve ip alınamadı dns hatası şeklinde gelen beyaz ekranlarda modemin içerisinden manuel bir dns girilip modem yeniden başlatılması şart olabiliyor.
 • Belki virüs bulaştı ve buna neden olabilir. Malum bu da bir güvenlik sorunu ve girişte durdurma gibi anlar yaşanabilir. Online internet üzerinden virüs taramasını yapmanızı öneririz.
Gmail geçici hata
müşteri hizmetleri

“Gmail geçici hata maalesef hesabınız geçici olarak kullanım dışı” üzerine 4 yorum

 1. modemi resetledim. tüm geçmişi temizledim. bilgisayarı birkaç kez kapatıp açtım ama hala devam ediyor. telefondan giriş yapabiliyorum. ama pc’de sayfların çoğu açılmıyor. açmak istediğim sayfanın yanında kilit işare çıkıyor hep. chrome tekrar yükleyelim dedim ama indirme başarız oluyor. nasıl çözeceğim bunu Google foruma da sordum cevap verilmedi. zaten başlıkla ilgili biri konu açmış o konuyu kitlemişler. ekstra kendileri açmış. orda da birkaç dakika sonra düzelir yazıyor sadece.

  Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.