Şimdi yükleniyor

Tweet düzenleme nasıl yapılır yazanlara devam

Tweet düzenleme nasıl yapılır yazanlara devam

Son Güncelleme tarihi 24 Şubat 2022 by Teknoloji Haber

Uzun süredir kullanıcıların beklediği tweet düzenleme özelliği geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde tekrar gündeme gelmişti. Şirket bununla alakalı bir düzenlemeye gidebileceğinin mesajını vermişti. Lakin hala elle tutulur bir bilgi yok.

teknik destek

Facebook ve bir çok platforma gelen içerik düzenleme özelliği bir türlü Twitter tarafına gelmedi. Tweet düzenleme dendiğinde çok şikayet alan şirketin uzun yıllardır gerekli düzenlemeleri yapacağı bekleniyordu. Şimdi ise gerçekten bir adım atma olasılığı var.

Geçtiğimiz dönemlerde gelen içerik düzenleme seçeneğinin şimdi de Twitter a gelmesi konuşuluyor. Geçmişte Twitter’ a yazılan sorulara cevap veren @Jack , daha hızlı bir platform için iyi fikir gibi göründüğünü belirten bir açıklama gelmişti. Bu isteğin oldukça güzel olduğunu dile getirdi. Tweet düzenleme özelliği uzun zamandır birçok kullanıcı tarafından dile getirilen ancak bir türlü platforma eklenememiş bir özellikti.

Halihazırda yanlış girilen bir içerik için tweet düzenleme seçeneği Twitter’ da bulunmuyor. İçeriğinizi düzenleyebilmek için tweeti silip düzgün haliyle tekrar yayına almanız gerekiyor. Birçok kullanıcının şikayetçi olduğu tweet düzenleme özelliği bizim isteğimiz ile uzun süredir gelmemiş olabilir ancak K.Kardashian gibi bir ünlü tarafından da dile getirilmesi Twitter ekibinin konuyu daha dikkatli ele aldığını görüyoruz.

Kim Kardashian’nın Twitter kurucusu Jack Dorsey’e gönderdiği tweet içerisinde Twitter’a mail attığını ve tweet düzenleme özelliğini getirilmesinden bahsederken kısa sürede tweete cevap veren Jack Dorsey, bunun oldukça güzel bir fikir olduğunu ve kendilerinin her zaman işleri daha kolay yapan yeniliklere açık olduklarının altını çizdi.

Tweet düzenleme özelliği gelir mi bilmiyoruz ancak Twitter’ın şikayet ve öneri kısmının daha sıkı takip edilmesi gerektiği bir gerçek. Bu konuda oldukça başarılı olan Facebook’un ardı ardına çıkardığı güncellemelerle kullanıcılarının isteklerini çoğu zaman karşılıksız bırakmadığını belirtelim.

Tweet-duzenleme-nasil- Tweet düzenleme nasıl yapılır yazanlara devam
Tweet düzenleme nasıl yapılır yazanlara devam

Neden tweet düzenleme özelliği hala gelmiyor?

Sebebi şirketin geçmişte yaptığı açıklamalarda yatmakta. Markanın bir prensibi ve iş akışı gibi bir şeyi var. Yani bizi biz yapan yanlarımıza pek dokunmak istemiyoruz diyorlar. Lakin yine de bu beklentinin bir gün bir dönüşü olacağını düşünüyoruz. Hatta belki çok uzamayacaktır diye düşünüyoruz.

Tweet düzenleme uygulamaları var mı?

Bu şekilde paylaşımlara çok dikkat etmenizi öneriyoruz. Çok görmediğimiz bir soru ama bazı kötü niyetli kişilerin yaptığı bu tip paylaşımlar oluyor. Tweet düzenleme uygulaması veya tweet düzenleme programı adı altında zararlı içerikler yerleştirilen paylaşımlar her dönemde olmuştur.

Bir diğer dikkat edilecek husus ise, düzenleme sitesi adı altında hesabınızdan yetki vermenizi isteyen yerler oluyor. 3. Parti dediğimiz paylaşımların dışında internet site izinleri de yine tehlike saçtığı oluyor.

teknik destek