Şimdi yükleniyor

Vodafone Türk Telekom Lifebox nasıl kullanılır

Vodafone Türk Telekom Lifebox nasıl kullanılır

Vodafone Türk Telekom Lifebox nasıl kullanılır

Son Güncelleme tarihi 26 Şubat 2019 by Müşteri hizmetleri

Turkcell’ den Türk Telekom’ a geçince Lifebox nasıl kullanılır? Turkcell’ den başka operatöre geçince Lifebox kullanılabilir mi? Örnek Turkcell’ den Vodafone geçtim Lifebox giremiyorum sorunu ile karşılaşacaksınız. Nedenini ve dikkat etmeniz gereken hususları bu haberde anlatacağız.

teknik destek

Lifebox, Turkcell’ in bir veri depolama uygulamasıdır. Eskiden sadece Turkcell aboneleri kullanabilirken zamanla tüm operatörlerin de kullanımına açıldı. Ama bununda şartları var. Önemli notları aşağıda maddeler halinde izah ettik. Umarım faydalı bir paylaşım olmuştur.

Vodafone-Turk-Telekom-Lifebox-nasil-kullanilir-2 Vodafone Türk Telekom Lifebox nasıl kullanılır
Vodafone Türk Telekom Lifebox nasıl kullanılır

Başka operatörde Lifebox nasıl kullanılır

  • Lifebox hesap açarken sizden telefon numarasını girmenizi ve e-posta adresinizi yazmanız istenecek. Bu iki adımlı bir güvenlik seçeneği olarak kullanılıyor. Turkcell abonesi Lifebox hesabını açarken daha sonra şifresini unuttuğunda mail olmadan da şifre sıfırlamasını telefon numarasıyla yapabiliyor. Ama farklı bir operatörde ise veya hattını taşıdıysa!
  • Örnek Turkcell’ den Türk Telekom’ a geçtim Lifebox kullanılır mı sorusunu merak edeceksiniz. Cevap evet ama şifre unutulduğunda veya Lifebox uygulamasını kaldırıp tekrar yüklediğinizde giriş yapabilmeniz için tek seçeneğiniz mail adresini ve şifresini yazmanız. Şifre unutulduysa o zaman mail ile şifre sıfırlama yapılması gerekiyor.
  • Kısaca operatör değişikliği yapıyorsanız, Lifebox’ da kullandığınız e-posta hesabınıza erişim yapıyor olmanız gerekiyor.
  • Lifebox e-posta hesabımın şifresini unuttum diyenler Turkcell kullanıcısı değilseniz çözüm yok demek. Müşteri hizmetleri o şekilde demekte.

Lifebox giremiyorum hatasına dikkat! Turkcell Lifebox kullanıcıları hattını başka operatöre taşımak istiyorsa ilk önce mail hesabına erişimleri var mı diye kontrol etsin. Yoksa o zaman mail adresi değiştirme işlemini denesin.

Lifebox şifresini sıfırlamak için mylifebox.com sitesini ziyaret ediniz.

Türk Telekom ve Vodafone Lifebox nasıl kullanılır sorusuna yukarıdakiler cevap olmuştur umarız.

teknik destek