WhatsApp başka bir aramada hatası ne demek

WhatsApp başka bir aramada ne demek diye yazanların çoğu karşı tarafı aradığında böyle bir uyarı aldığından dolayı merak eder. Esasında merak edilen durum acaba beni engelledi de bundan dolayı mı böyle bir uyarı alıyorum oluyor. İçeriğimizde bunun hakkında kısa bir bilgilendirme ve çözümünde gerekli önerilerimizi sıralayacağız.

teknik destek <

Başka bir aramada, WhatsApp görüntülü arama yaptığınızda karşı tarafın bir başkası ile görüştüğünü belirten bir mesajdır. Tabi bunu ilk defa görenlerin bir çoğunun bu metni acaba engellendim mi olarak algılayabiliyor. Esasında kısıtlama uygulandığında direk arama sonlandırılır ve karşı tarafın profilini göremezsiniz. Durumu ve profil resmi görüntülenmez. İşte buradan anlayabilirsiniz.

İçeriğimizde olası sebeplerin dışında birde hesap tarafında oluşabilecek aksaklıklardan da söz edeceğiz. Zaman zaman kronik denilen problemler yaşanabiliyor. Buradaki ise bazen cihazdan bazen internet ve hesapla alakalı görülen aksaklıklarda olabiliyor. Geçici olan durumlar genelde kısa süre içerisinde kendiliğinden çözülür. Bundan dolayı her zaman beklenmesi daha mantıklı olacaktır.

Başka aramada yazısı neden çıkar?

Anlık gelişen yoğunluk, bağlantı sorunları, uygulama sorunları ve cihazlarla alakalı olası sebeplerin tümü buna içerir. Net anlaşılması adın deneyerek bir yol bulunur.

Sizde olan durum bir başkasında çıkmayabilir. Test adına bulunduğunuz yerde aynı hat kullanıcısı ile deneyebilirsiniz. Anlık olası aksaklıkların bir çok soruna neden olması mümkün. Belki cihazınızı kapatıp açtığınızda sorun ortadan kalkabilir.

Diğer olası sebepler şöyle:

 • Güncellemelerden sonra yaşanan geçici problemler.
 • Sisteme arka planda sorun çıkaran uygulamalar.
 • Telefon görüşmesi yapılırken yapılan aramalar.
 • Farklı bir uygulamayı kullanırken birinin yaptığı aramada bu uyarı çıkabilir.
 • Şüpheli olacak durumların görülmesi. Hesabın geçici kısıtlanması. Şikayetler veya kullanıcının buna neden olacak hareketleri.
 • Tarihin yanlış olmasından dolayı çıkan sıkıntılar.

Yani listeyi uzatabiliriz. Biz direk çözüm için ne yapılabilir bunlardan söz edelim.

WhatsApp arama hatası alanların yapacakları

 • Telefonun yeniden başlatılmasından sonra birde internetin değiştirilerek denenmesi gerekebilir. Örnek WiFi kullananların birde hem 4.5G hem de 3G üzerinden geçiş yaparak denemesi gerekiyor.
 • Yapılmamış tüm güncellemelerin tamamlanması önerilir.
 • Sonradan kurulu uygulamalarla bir çıkışma olasılığı değerlendirilmeli. Belki benzeri uygulamaların buna mani olma olasılığı var.
 • Arka plandaki çalışanların incelenmesi gerekiyor.
 • Ceza alınması veya ban denilen durumun oluşup oluşmadığının kontrolü için profilde değişiklik yapılabiliyor mu kontrol ediniz. Genelde sıkıntı varsa engellenir.
 • Yardım alanından sorunu bildirebilirsiniz. Tabi sürekli çıkmaya devam ediyorsa.

Uygulamadaki denenecekler

Uygulamanın sürümlerini kontrol ediniz. Güncel değilse güncelleyiniz. Eğer uyum ile alakalı problemler yaşanıyorsa o zamanda eski olan versiyonlarla denenmesi gerekiyor.

Diğer önemli işlemse uygulamayın oturumunu çıkışa atma. Ayarlardan çıkış yapıp tekrardan numarayı doğrulamanız gerekiyor.

Son olarak telefondan uygulamalar bölümünü açın, WhatsApp’ a girin ve içerisinde yer alan seçenekleri çalıştırınız. Her adımdan sonra diğerini uygulayın.

Çok sık çıkanların telefonlarında yüklü olan başka uygulamaları kaldırarak denemesi gerekebilir. Artı numara engelleme ve cihaz koruma gibi uygulamaların sorun çıkarması mümkündür. Yani onları ya durdurun ya da kaldırıp deneyiniz.

Bilgisayarı olanların birde WhatsApp’ ın Windows 10 uygulamasını kurup denemelerini öneriyoruz.

WhatsApp başka bir aramada hatası ne demek
müşteri hizmetleri

2 Comments

 1. Benimde bazen eşinin telefonda aynısı oluyor goruntulu vatsabdan. arıyorum meşgul görüntüsüz arıyorum yine meşgul.sordugum zaman kimseyle konuşmuyorum diyor.bu nasıl oluyor anlamadım.gerckden vatsabda böyle bir sıkıntı oluyormu.lutfen benide aydinlatin.

 2. Kimseyle konuşmadığım halde karşı taraftan gelen görüntülü aramada başka aramada yazıyor sürekli aynı problemi yaşıyorum WhatsApp pro kullanıcısıyım yaklaşık 1 haftadır güncelleme yapmadım sebebini öğrenmek istiyorum suçlu konuma düşüyorum yapmadığım bişey yüzünden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.