İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

XLM coin nasıl alınır ve nereden?

XLM, XRP’ den bilinen eski ortağın çıkardığı projedir. Birebir olmasa da benzerliğin ortada olduğunu söyleyelim. Bir dönem sürekli aynı şekilde hareket ettiğini gözlemlemiştik.

teknik destek

2014 yılında eski Ripple kurucuları arasında yer alan Jed McCaleb tarafından geliştirilen kripto para birimidir. Ripple projesini gerçekleştirirken ekip ile görüş ayrılığı yaşayan ortak, yeni bir ödeme aracı olan bu Coin’i kripto piyasasına sunmuştur. Steller ağının yerel kripto para birimidir. Sınır ötesine ödeme çözümleri sunan Steller ağı sayesinden hızlı bir şekilde kripto para cüzdanları arasında transfer edilir.

XLM nasıl alınır?

XLM Coin alınan yerler, Paribu, Binance, BtcTurk, Coinbase Pro, KuCoin, Huobi Global ve Bithumb gibi yerlerden temin edilebiliyor. Bazılarında TL olarak işlem yapılmakta. Bazı borsalara ek olarak işlem hacminin büyük olduğu diğer borsalarında da işlem görülmekte. Bu borsalarda alım ve satım işlemlerinde ek doğrulamalar devreye girebiliyor. Birden fazla borsada işleme giren XLM Coin yüksek erişilebilirliğe sahiptir.

XLM Coin almak isteyenlerin işleme girdiği borsalardan birinde hesabınız olması gerekiyor. Seçtiğiniz yerlerden biri seçilip hesap açılışı yapılmalıdır. Hesap açılışı ardından platformun otomatik olarak kullanıcının karşısına çıkarmış olduğu kimlik doğrulama yani KYC adımları izlenmelidir. Kimlik doğrulama tamamlandıktan sonra kripto para hesabına para yatırılmalıdır. Bakiyesi olan bir hesaba sahip olduktan sonra borsada XLM Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına gidilmelidir. Burada görüntülenen güncel fiyat veya değişken yerler bakılarak duruma göre kararınızı verebilirsiniz.

Burada en dikkat edilecek hususlardan biri doğru adrese transfer ve diğeri ise doğru borsadan işlem yapmanız. Güvenliğin önemli olduğunu unutmadan karar verilmeli. Alınan komisyonlar ve hediyelere aldanılarak işlem yapılmamasını öneriyoruz.

Kullanım alanları

Kullanılan alanlar şu şekilde sıralanırlar: Kripto para piyasasında işlem yapan iki kurumsal yatırımcı en düşük maliyetle araların ödeme gerçekleştirmek için XLM Coin’i transfer işleminde kullanırlar. Kripto para piyasasında alım-satım işlemleri için, diğer kripto paralarla takasa girmek için XLM kullanılır. Pasif gelir elde etmek içinde kullanıldığını söyleyelim. Bunun için XLM Coin kripto para cüzdanında belirli vadede kullanılmamak üzere çevrimiçi kilitlenir ve vade sonunda ek coin kazancı elde edilir.

XLM coin nasıl alınır
müşteri hizmetleri

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.