Şimdi yükleniyor

WhatsApp numara değişince mesajlar silinir mi

WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi

WhatsApp numara değişince mesajlar silinir mi

Son Güncelleme tarihi 6 Eylül 2022 by Teknoloji Haber

teknik destek

WhatsApp numara değişince mesajlar silinir mi adlı içeriği daha önce farklı bir sitede yayınlamıştık. Şu an yazdığımız daha güncel halidir.

WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi sorusuna cevabımız iki türlü olacak. Evet de hayırda. Eğer numara değişikliğini hesabınızdan oturumu kapatmadan yaptığınız takdirde kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Ya da daha önce yedeğiniz varsa onu kullanarak sohbetlerinizi göreceksiniz.

Çok karşılaşmıyoruz ama bir çoğunun numarasını değiştirdiğinde hesapsız işlemler yapıyor. Biz olsak, numarayı değiştirmeden önce etkilenecek şeylerin bir listesini yapardık. Örnek banka, sosyal medya, kullanılan cihazlar ve bağlı olan tüm hesaplara ulaşmada sorun yaşamamak adına gerekli düzenlemeleri yapardık.

WhatsApp numara değişince mesajlar silinir mi sorusu

Yukarıya gerekli bilgileri ekledik. İki türlü olasılığı açıkladık. Uygulamayı kullanırken bir kez doğrulanmış olması yeterlidir. Oturumu sonlandırmadan veya uygulamayı silmeden uzun süre sorunsuz kullanım sağlanır.

WhatsApp telefon numarası değişince mesajlar silinir mi sorusunun kısa cevabı uygulamayı silmeden ve oturum kapatmadan uygulamanın ayarlarından kolayca değiştirmeniz yeterli olacak.

WhatsApp mesajlar silinmeden numara değiştirme

Normalde çok kolay olan bir işlem ama dikkatsizlik veya bilgisizlik sebebi ile buradaki adımların yapılmadığı zamanlar oluyor. Az bilenler dahi ufakta olsa bir kontrol etmesi gerekir.

WhatsApp numara değişikliği şöyle yapılıyor:

  • WhatsApp’ ın ayarlarına çark işaretine dokunarak girin.
  • Hesap başlığına geçin.
  • “Numara değiştir” ve sonrasında eski ve yeni numaranızı yazarak onaylayın.
  • Gelen kodu girdiğinizde hesabınıza kaldığınız yerden devam edeceksiniz.
WhatsApp-numara-degisince-1 WhatsApp numara değişince mesajlar silinir mi
WhatsApp numara değişince mesajlar silinir mi
WhatsApp-numara-degisince-2 WhatsApp numara değişince mesajlar silinir mi
WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi

Bu bölüme eski hesabın açık kalması şartı ile yapmanız gerekiyor. Aksi durumda önceki numaraya bağlı olan hesap açık kalmış olacak.

WhatsApp-numara-degisince-3 WhatsApp numara değişince mesajlar silinir mi
Telefon numarası değişince mesajlar silinir mi

WhatsApp numaramı değiştiremiyorum

Yukarıya eklediğimiz adımların doğru yapılmasına rağmen işlemlerde hata alanların ya daha önce yaptığı yanlış bir şey var ya da bağlantı ile alakalıdır diye düşünmekteyim.

Neden numara değişmez önce bunlara bir göz atalım:

  • Oturumunu kapatanlar değiştiremez. Bunun için eski numaraya erişim yapılması gerekir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi kesinlikle ne uygulama silinecek ne oturum sonlandırılacak.
  • İnternetle veya bağlantı ile alakalı erişim sorunlarının yaşanması. İnternetinizi değiştirip deneyin. Belki geçici süreliğine bir şeyler ters gidiyordur.
  • Yasaklanan veya geçici yaptırıma uğrayan hesaplarda değişikliğe izin verilmez.
  • Telefonun tarihinin yanlış olmasından dolayı izin verilmez.
  • Ülkede veya dışarıda oluşan problemlerin yol açtığı geçici durumlar.

Kapatılan numaradan WhatsApp numara değişimi

Uygulamayı hale kullanıyorsanız yani sohbetlerinize hala devam ediyorsanız sorunsuz değişim kolay olacak. Lakin uygulamayı sildim numara değişimi yapamıyorum durumunda ne yazık ki eğer yedek alınmamışsa artık mesajlarınıza ulaşamayacaksınız.

Önemli mesajlara ulaşmak adına isterseniz kapatılan numarayı geri almak için başvurunuzu yaparsınız. Sanırım 1-2 yıl içerisinde eski sahibi alıyordu diyebiliyoruz.

teknik destek