Şimdi yükleniyor

WhatsApp numara değiştirince kişilere bildirim gider mi

WhatsApp numara değiştirince kişilere bildirim gider mi

Son Güncelleme tarihi 12 Eylül 2022 by Teknoloji Haber

Eskiden SMS kullanımlarında sık sorulan sorular teknolojinin ilerlemesi ile yerini uygulamalara bıraktı. Konuda WhatsApp numara değiştirince kişilere bildirim gider mi sorusunu yanıtlayacağız.

teknik destek

Kullanıcıların bir çoğunun dikkatinden kaçan durum WhatsApp numara değişikliğinde kişilere bildirim mesajı gidiyor mu durumu. Normalde gitmiyor ama kişiye mesaj attığınızda güvenlik kodunun değiştiği mesajını alırsınız. Bu da ya WhatsApp kaldırılıp tekrardan kuruldu ya da telefon değişikliği yapıldığı anlamını taşıyor. Lakin eski numaraya mesaj attığınızda tahmini yine bu kod mesajını alacaksınız. Tabi hesabım kapatılmamışsa.

WhatsApp numara değiştirince kişilere mesaj gidiyor mu?

Numara değişimde kişilere mesaj gitmiyor. Lakin burada önemli bir durum var. Mevcut WhatsApp hesabınızı kullanmaya devam etmeniz için uygulamadan numara değişimini yapmanız gerekiyor. Bu da açık olan WhatsApp uygulamasından yapacağınız anlamını taşıyor. Önceki numaranın kapalı olup olmadığı önemli değil. Önemli olan uygulamadan oturum kapatılmaması veya uygulamayı silmemiş olmanız. Bunlardan biri yapılmışsa önceki numaraya ihtiyaç olur.

Bildirim mesajı genelde uygulamadan numara değişikliği yapanların kişilerden veya gruplardan mesaj geldiğinde karşı tarafta güvenlik kodunun değiştiğini bildiren bir mesaj veriliyor. İşte kişiler bu şekilde tahminde bulunuyor. Burada ilk akla gelen cihaz değişimi oluyor. Zaten numara değişiminde kullanıcı kişilerinden ilgili kişileri çıkarmamışsa onlara mesaj attığında yeni numarayı belki o zaman fark edilecek. Yani kısaca başkalarının numara değişikliğini öğrenmesini istemiyorsanız o zaman önceki hesabınızı kapatıp yenisi ile devam edersiniz. Yok bazı kişiler içinse o zaman kişiler listenizden o kişileri kaldırıp kullanımınıza devam ediniz.

WhatsApp-numara-degisince-2-1 WhatsApp numara değiştirince kişilere bildirim gider mi
WhatsApp numara değiştirince kişilere bildirim gider mi

Ortak gruplara dikkat edin

Görüşmek istemediğiniz kişilerle aynı grupta olanların numara değişimini görmemeleri adın işlemlerden önce o gruptan eski numaradan çıkış yapınız.

Yeni numaranın öğrenilmemesi adına 118′ lı özel servislerden numaranızı sorgulamadan kaldırmanız önerilir.

Numara değiştiremiyorum sorunu

Uygulamadan numara değişiminde sorun yaşayanların bir çoğu numarayı kapattıktan sonra işlem yapmaları. Esasında eski numara ile kullanım yapılan hesaptan çıkış yapılmaması gerekiyor. Yani numara iptal dahi olsa hesap kapanmaz. Burada dikkat edeceğimiz en önemli şey açık olan WhatsApp oturumunun kapatılmaması. Veya uygulamanın kurulu olan telefondan kaldırılmaması.

Yukarıdaki sorunun dışındaki durumlarda bağlantı ve hesapla alakalı olumsuzlukların kontrol edilmesi gerekiyor. Örnek internetin engel çıkarma durumlarında farklı bağlantı kullanılması gerekiyor. Cihazlara yönelik geçici engellerde ise gün içerisinde düzelme olasılığı var. Hesap içinde aynıdır.

WhatsApp telefon numarası değişince kişilere mesaj gidiyor mu sorusuna yanıt verdik. Teknik sorulara yanıt arayanlara danışmanlık hizmeti için sponsorlu numaranın aranmasını öneyoruz.

teknik destek