Şimdi yükleniyor

Windows 11 Android var Windows 10 için Mobile App Engine

Windows 11 Android var Windows 10 için Mobile App Engine

Son Güncelleme tarihi 14 Eylül 2021 by Teknoloji Haber

Windows 11 Android desteğinin olacağı bilgisi geldi ama Windows 10 içinse bu geçerli değil. Lakin Huawei Mobile App Engine yazılımı sayesinde bu mümkün hale geliyor.

teknik destek

Bilgisayarda Android kullanımını destekleyen çok sayıda uygulama ile karşılaşabilirsiniz. En çok kullanılan bazı uygulamaların Windows sürümleriyle hayatımız daha kolay hale gelebiliyor. Özellikle vaktinin belli bir zamanını bilgisayar başında geçirenler için önemli gelişmeler diye düşünüyoruz.

Emülatör dediğimiz sanal sistemlerde 3. taraf şirketlerin geliştirdikleri bazen kafalarda soru işareti bırakabiliyor. Gizlilik konusunda çoğu bu durumda ama burada birde güvenlik kavramı ortaya çıkıyor.

Windows 11, Android desteği olacağı bilgisi gelmesiyle, çok sayıda özelliğin tanıtılmasıyla ve görünüm tarafında da gelişmelerin kullanıcıların ilgi odağı haline gelmesini sağladı.

Android uygulamaların Windows 10 kullanımı

Microsoft, Windows 11 için kullanacağı bu özelliği dahili olarak ekliyor ama Windows 10 için yerleşik olarak olmayacağı açıklandı. İşte burada devreye ” Mobile App Engine” programı giriyor. Hem Win 10 yüklü sistemlerde yer alacak hem de MateBook sistemlerinde dahili olarak yer alacak.

Şirket yeni ürünlerini tanıttı ve içerisinde bu yazılımda yer alıyor. MateBook 13s, 14s ve All In One dahili olarak sunulmakta.

Yeni sistem Apk dosyalarını desteklediğini söyleyelim. Lakin yeni özelliğin şu an için çıkardıkları kendi ürünlerinde yer alıyor ve yakında diğer sistemlere gelip gelmeyeceği konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Yeni sistem çoklu pencere modu desteği ve aynı ekran üzerinde birden çok Android uygulamalarını çalıştırabiliyor.

Şirketin tüketici iş grup CEO’ sunun yaptığı bir açıklamaya baktığımızda önemli gelişmeler var. Kesintisiz olarak akışla ekipman senkronizasyonunun ve akıllı ofis deneyiminin oluşması adına donanım ve sistemlerde bulut yazılımı ile birleştirme odaklı çalışmaların yapıldığı açıklandı.

Windows-11-Android-var-Windows-10 Windows 11 Android var Windows 10 için Mobile App Engine
Windows 11 Android var Windows 10 için Mobile App Engine

Mobile App Engine nasıl kullanılır

Şu an için dahili olarak Huawei’ nin iki ürününde yer alacak. Anlaşıldığı gibi kurulu olarak gelmekte. Bu da geliştirme aşamasının devam ettiğini gösteriyor. Yavaş yavaş yaygınlaşır. Lakin büyük bir kullanıcı kitlesini olacağını düşünmüyoruz. Bunun değişimini alternatif olanlarla arasındaki farkın belirleyeceğini düşünüyoruz.

Dışa açılımından sonra bilgisayarınıza ilgili sürümü kurmanız için bağlantıları çıktığında paylaşacağız. Kurduktan sonra geniş bir kullanım paneli mi sunulur yoksa daha sade bir arayüzle mi karşılaşacağız yakında anlayacağız.

Mobile App Engine ücretsiz olarak sistemlerde yerini alacak ve ücretli olarak bir şeyler yer alacak mı zaman gösterecektir. Tabi popüler markaların çok sayıda çıkardığı hizmetlerin pek tutulmadığından zamanla iptal edildiğine defalarca şahit olduk. Bakalım bu yazılımın devamı gelecek mi?

Windows-11-Android-var-Windows-10-2 Windows 11 Android var Windows 10 için Mobile App Engine
Mobile App Engine kullanımı
teknik destek