Şimdi yükleniyor

Wordpress öne çıkan video ekleme değiştirme

Wordpress öne çıkan video ekleme değiştirme

Son Güncelleme tarihi 4 Nisan 2022 by Teknoloji Haber

Bu içeriğimizde bloglarda Wordpress alt yapısını kullananlar için öne çıkarılan görsel yerine öne çıkan video ekleme yani Featured video ekleme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Öne çıkan eklenme işlemini kod yardımı ile de yapabilirsiniz ancak herkesin kod bilgisi olmadığını düşünerek bu işlemi herhangi müdahale olmadan nasıl yapacağınızı anlatmak istiyorum.

teknik destek

Bu işlem için kod müdahalesi yerine basit bir eklenti kullanacağız. Bu eklenti ile sitenizin içerik oluşturma kısmının hemen altında Featured video kısmı çıkacak ve yazının üstünde çıkan öne çıkarılmış görsel yerine bu video çıkıyor olacak. Dilerseniz eklenti sizin için kapak fotoğrafı da oluşturuyor yada aşağıda göstereceğim ayarlar ile site dolaşımında gösterecek görsel için farklı bir görsel atamanız da mümkün.

Wordpress Featured Video Ekleme Nasıl Yapılır?

1. Öne çıkan video ekleme işlemi için Featured video veya öne çıkarılan video şeklinde eklentiler alanından sorgulayıp gerekli eklentilere ulaşacaksınız. Veya direk olarak panel üzerinden bulup kurun.

2. Eklentiyi aktive ettikten sonra içerik oluşturma alanda öne çıkarılmış görsel kısmının hemen altında video ekleme kısmı gözükecektir. Buraya videonuzu ekleyerek öne çıkarılmış görsel yerine video eklemeniz mümkün.

3. Videonun site dolaşımındaki farklı boyutlarda çıkan haber görsellerinde gözükmemesi bunun yerine farklı bir görsel eklemek için Wordpress paneli üzerinden Ortam kısmına gelerek eklentinin ayarlarının bulunduğu kısımda “Only show video when viewing single post/page, otherwise show post thumbnail.” yazan kutucuğu işaretleyin.

4. Bundan sonra video eklemek istediğiniz görsellerinde yazının üzerinde videonun gözükmesini sağlayabilir, site dolaşımında farklı görsel göstermek için videoya ek olarak farklı bir öne çıkarılmış görsel ekleyebilirsiniz.

Öne çıkan video ekleme işlemini bu şekilde tamamlıyoruz. Artık yazılarınızı içerisine kolayca featured video ekleme yapabilir, site dolaşımı için belirlediğiniz farklı bir görseli gösterebilirsiniz.

Wordpress-one-cikan-video-ekleme-2 Wordpress öne çıkan video ekleme değiştirme
Wordpress öne çıkan video ekleme değiştirme

Eklentilerin güvenlik risklerine dikkat

Eklentilerle ilgili şu konuların dikkatinizi çekeceğini düşüyorum:

Wordpress bildiğiniz gibi son dönemde kullanımı giderek artan ve insanların sık sık karşılaştığı bir çok sorun olan bir platform. Featured video ekleme sorunu dışında karşılaştığınız ve çözüm aradığınız web site sorunları için yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

İçeriğimiz geçmiş dönemlerde hazırlandı ve içeriğimizi güncelleyerek tekrar yayına aldık. Burada dikkat edilecek önemli husus kuracağınız eklentilerin güncel olmasına dikkat edin. Güncelliğini yitirmiş eklentilerin güvenlik açıklarına neden olacağını şimdiden belirtelim.

Kod ile istediği işlemi yapacaklarından kullanacağı kodu araştırıp ondan sonra kullanmalarını öneririz. Yine bu konuda değişken olduğundan zamanla farklı özelliğe sahip eklentiler veya web site kodlamasının değişerek istediğiniz gibi kullanışlı hale gelecektir.

teknik destek