Şimdi yükleniyor

Twitter hay aksi bir hatayla karşılaştık iPhone

Twitter hay aksi bir hatayla karşılaştık iPhone

Son Güncelleme tarihi 1 Nisan 2022 by Teknoloji Haber

Yorumlarda Twitter hay aksi bir hatayla karşılaştık iPhone 6 için son 2-3 gündür yazan çok oluyordur. Twitter’ ın yaptığı güncelleme ile artık sistem gereksiniminde mevcut iOS sürümünün desteği sonlandı. Tabi sadece bu modelde değiş alt modellerdeki kullanıcılarında bu durumdan şikayetçi.

teknik destek

Sistem gereksinimleri yetersiz kalan bazı modellerde artık resmi sosyal medya uygulamasının bazı özellikleri çalışmayacak. Daha doğrusu düzgün çalışmayacak. Şu an için uygulama yükleniyor ama tweet hay aksi bir hatayla karşılaştık hatası şeklinde karşınıza çıkacaktır.

Herhangi bir paylaşımda tweet görüntülenmiyor ve hay aksi hatası çıkıyor. Tekrar dene seçeneğine dokunduğunuzda yanı sayfa tekrarlanıyor. Bu özellikle yapılan paylaşımlara yapılan yorumlarda karşınıza çıkacaktır. Şu an diğer yazılan modeller arasında iPhone 5 ve iPhone 5s’ de geçerlidir.

Twitter yorumların açılmamasındaki temel sorunun desteğin sonlandırması yatıyor. Bir çok kişinin bununla alakalı paylaşımı var. Lakin şu an için Twitter tarafından herhangi bir olumlu açıklama yapılmadı.

iPhone hay aksi hatası sebepleri

İçeriğimizde hem şu anki sebepten hem normalde desteği olup da sıkıntı yaşayanlar için olası sebeplerden söz edeceğiz. Yazılım desteğinin devam ettiği bir çok modelde zaman zaman benzeri sorunlar çıkıyor. Çözümdeki önerilerin hem başlıkta bulunan sorunda kullanıldığını hem de genelde yaşanan problemlerde kullanıldığını belirtelim.

iPhone hay aksi bir hatayla karşılaştık hatasında en iyi çözüm seçeneklerini yazı devamına ekleyeceğiz. Yöntemler sürüm desteğini kaybetmiş modeller içinde geçerli.

 • Kullandığınız modelin yazılım desteğinin sonlandırılması.
 • Desteği mevcut olan modellerde işletim sisteminden veya uygulamadan kaynaklı sorunların yaşanması.
 • Bazı bölgelerde görülen aksaklıklarda az sayıda kullanıcıda yaşanması.
 • Arka plandakilerden birinin engel oluşturması.
 • Hesabın, internetin ve cihazın engellenmesi. Şüpheli görülen durumlarda önlem amaçlı uygulanır. Uygulamanın bazı alanlarının çalışmadığı görülür.
 • Ceza uygulanan hesaplarda ağın bazı özelliklerinin çalışmadığı olur. Örnek yorum yapamama veya yorumlar açılmama sorunu gibi.

Hay aksi çözümünde en iyi yöntemler hangileri?

Twitter bir hatayla karşılaştık sorununda önce desteği sonlanmamış modellerdeki kontrol edilecek alanlara bakacağız. Sonrasında yardımcı uygulamalardan söz edeceğiz.

Telefonun kapatılmasından sonra gerekli testi yapın ve sonrasında şunları kontrol edin:

 • Oturumunuzu çıkışa atın ve tekrardan girin.
 • İnternete girdiğiniz bağlantıyı farklı bağlantılarla deneyin. Örnek mobil ve wifi ayrı ayrı deneyin.
 • Varsa hem başka cihazla hem hesapla deneyin.
 • Tarayıcı kullanarak denemenizde gerekir.
 • Hesabın ayarlarında değişime gidin. Eksik alanların doldurulması ve oturum açarken kullanılan yöntemlere ek seçenek eklenmesi iş göreceğini düşünüyoruz.
 • Telefonun tarihinin doğruluğuna ve boş alanın yeterli olduğuna emin olun.
 • 3. Parti uygulamalarla hesaplarınızı bir uygulama üzerinden yönetin.

Yardımcı uygulama ile hay aksi hatasının çözülmesi

Aşağıya eklediğimiz örnek yardımcı araçlardır. Şu an için güvenilir gibi duruyor. Zaten Apple güvenirliğine emin olmadığı herhangi bir uygulamayı mağazalarına yüklenmesine ve uzun süre devam etmesine izin vermez. Örneklerin dışında yine araştırırsanız başka uygulamalarla karşılaşacaksınız. Biz güncelleme alanlardan üçüne yer verdik. Bu önemli bir konudur. Bir uygulamanın güncelliği onun güvenirliğinin ve desteğinin devam ettiğini gösterir.

 • Friendly for Twitter
 • Echofon for
 • Parallel space

Bu uygulamaların kullanıcı yorumlarına göz atmanızı da öneririz. İndirmek ve kullanmak isteyenlerin resmi mağaza App Store’ yi tercih etmelerini önermekteyiz.

Ücretsiz olarak kullanılan bir çok uygulamanın zamanla ücretli hale geldiğini belirtmekte istiyoruz. Para çekimlerinden korunmak için ödeme yönteminde geçerli olmayan bir yöntemi ekleyin. Örnek sanal kart ekleyip 1 TL limitle sınırlanır.

Twitter-hay-aksi-bir-hatayla-1 Twitter hay aksi bir hatayla karşılaştık iPhone
Twitter hay aksi bir hatayla karşılaştık iPhone

İlk önerimizin yorumları daha iyi gibi. Yine de ikisini de kurup, deneyip, duruma göre biri ile devam edersiniz.

Twitter-hay-aksi-bir-hatayla-2 Twitter hay aksi bir hatayla karşılaştık iPhone
iPhone hay aksi bir hatayla karşılaştık
Twitter-hay-aksi-bir-hatayla-3 Twitter hay aksi bir hatayla karşılaştık iPhone
Twitter yorumlar çıkmıyor sorunu

Telefondan ve uygulamadan denenecek

Mobil cihazınızdan deneyeceğiniz öneriler Android için geçerlidir. Bu problem sadece iOS’ a özel değil.

Telefonun uygulamalar denilen alanında Twitter seçeneğini bulun ve içerisindeki seçenekleri çalıştırın. Önce önbellekle başlayın.

Nadir yeni versiyon çıkan modellerde uyum problemi yaşanır. Bizim çok sık önerdiğimiz ilgili sorunlu uygulamanın eski bir kaç sürümünü bulup denemeniz olacak.

Hesabın testi ve yapılacaklar

Hesapların güvenli görülmemesi veya ceza alması olasılığında başlıkta yer alan sorun karşımıza çıkar. Bu olasılık bir çok uyarıda aklımıza gelsin. Ağın tehditlerde kullanımları kısıtlar. Örnek oturum açılmaz veya yorum yapmanız engellenir. Tabi profil alanındaki herhangi bir seçeneğinde değiştirilmesi engellenir.

Şüpheli duruma düşen hesaplarında gün içerisinde herhangi bir saatte kendiliğinden sorunun kaldığı görülür. Devam edenlerin yaptırıma uğraması mümkün. Cezalı hesapları ve sistemdeki arızanın denenmesi için profilde bir şey değiştirilmeye çalışılır. Değiştirmeye izin verilmeyen bir uyarı ekrana gelirse o zamanda ağ ve hesap kontrolü yapılır. Yanı yaptırıma uğrayan hesaplarda ilgili ayarları değiştirmeniz mümkün olmayacaktır.

Haberimizin özeti: iOS sürümünün sonlanan modelleri için yukarıdaki yardımcı uygulamalardan biri kullanılarak geçici çözüm sağlanacak. Diğer türlü durumlarda cihazın, internetin ve hesabın test edilmesi gerekiyor.

teknik destek