WPA WPA2 şifre kırma kolaylaştı peki WPA 3

WPA WPA2 sifre kirma kolaylasti

WPA ve WPA 2 şifre kırma son 2-3 yıldır iyice kolay hale geldi ve bundan dolayı uzun bir süre önce yeni şifreleme tipi WPA 3 devreye girdi. Tabi henüz genel bir kullanımı olmayan bu yeni modemler yakında yavaş yavaş yayılmaya başlayacaktır.

teknik destek <

WPA 3 modemlerin ağır şekilde ilerlemesinin temel nedeni önceki modemlerin eritilerek yola devam etmek olması. Her modem bu özelliği desteklemediğinden dolayı mecburen yeni modeme yönlenilecek.

Wifi şifre kırma programı olarak işe yarayan ve çok bilinen belki 4-5 yazılım vardır. En etkili olanlar Linux sistemler üzerinde kullanılanlar oluyor. Hadi yazımın devamını okuyalım.

Gelişen teknoloji ile birlikte yeni suç unsurları da gelişmeye başladı. Bu suçlardan biri olan wifi şifresi kırma çalışmaları. Ne kadar önlemler alınsa da dolandırıcılar daha farklı yöntemler geliştirmeye devam ediyor.

En son ortaya çıkan yöntem ile wifi şifre kırma yöntemi maalesef kolaylaşmış durumda. Buna karşılık uzmanlar yeni yöntemler üretmeye başladılar. Bu yöntemler sayesinde WiFi ağınızı korumaya alabilirsiniz. Kablosuz ağınızı koruma altına almazsanız daha büyük sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bu sorunlar ile karşılaşmamanız için kablosuz ağı koruma yöntemlerine başvurabilirsiniz. Bu sayede ağınızı kolay bir şekilde koruma altına alarak şifrenizin kırılmasını önleyebilirsiniz.

Kablosuz Ağı Koruma Yöntemleri Günümüzde wpa/wpa2 şifre kırma kolaylaştı. Wifi şifresi kırma yollarının kolaylaşması ile birlikte kullanıcılar nasıl koruma yöntemlerinin olacağını araştırmaya başladılar. Zamanla uzmanlar daha farklı yöntemler geliştirmeye çalışmaktadır. Bu yöntemler sayesinde kolayca ağınızı koruma altına alabilirsiniz. Kablosuz ağ şifresi kıran fırsatçılara bu yöntemler ile fırsat vermemiş olursunuz.

Kablosuz ağ koruma yöntemleri

Şifrelerin kırılmasının kolaylaşması ile birlikte bazı yöntemler ortaya çıkmaktadır. Koruma yöntemlerinden biri şu; modeminizi aldığınız zaman ki şifre yerine kendi oluşturduğunuz şifreyi kullanmalısınız. Kendi oluşturduğunuz şifreyi başkasına kesinlikle söylemeyin ve güçlü bir parola oluşturun. Parolanız ne kadar uzun olursa o kadar güçlü bir parolaya sahip olursunuz. Bu sayede wifi şifrenizi korumaya almış olursunuz.

  • Wifi ağını gizleyebilirsiniz
  • Karışık bir şifreleme kullanılabilir
  • Şifre her yerde paylaşılmaması için konuk bir wifi ağı oluşturulabilir
  • Modemin dışarıda her yerde çekmemesi için konumlandırmaya dikkat edilebilir
  • Mac filtreleme kullanılabilir. Sadece istediğiniz cihazlar bağlaması sağlanabilir.
WPA-WPA2-parola-kirma
WPA WPA2 şifre kırma kolaylaştı peki WPA 3
müşteri hizmetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.