Şimdi yükleniyor

İLETEE nedir herkes kullanabilir mi?

İLETEE indirme

İLETEE nedir herkes kullanabilir mi?

Son Güncelleme tarihi 27 Haziran 2020 by Teknoloji Haber

HAVELSAN tarafından hazırlanan yeni iletişim uygulaması İLETEE için son hazırlıklar tamamlanıyor ve yakında bazı yerle indirmeye açılabilir.

teknik destek

WhatsApp alternatifi milli iletişim uygulamaları için yakın zamanda önemli çalışmalar yapıldı. Geçtiğimiz haftalarda UYAP’ ın önemli çalışmalarının basın duyurusu yapıldı ve şimdide HAVELSAN’ dan yeni haberler var.

İLETEE, HAVELSAN’ ın çıkardığı iletişim sistemi yoğun bir çalışmayla devam ediyor. Çıkışı önce kamu kuruluşlarında ve sonrasında duruma göre bireysel kullanımlara açılacak.

Kullanımı nasıl olacak diyenler için uzun bir süre kamu dışında kullanıma açılacağını düşünmüyoruz. Belki test için açılır ve yoğunlukla şekillenmesi için geri çekilebilir.

Yeni uygulamanın üzerinde durduğu nokta güvenliğin ve gizliliğin ön planda olması. Bankacılık sistemlerinde ve ciddi güvenliğin gerektiği alanlarda kullanılan sistemin kullanılacağı açıklandı.

Eğer denilen yönde bir başarı elde edilirse çoğu kullanıcının ilgisini çekeceği bekleniyor. Şu aralar veri güvenliğinin eskisinden daha ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Malum popüler uygulamaların son zamanlarda adları gizlilik ihlalleri ile anılmakta. Tabi milli uygulamalarda da bu gündeme gelecek ama HAVELSAN gibi ciddi kuruluşların bu konuda daha hassas olacağını düşünüyoruz.

iLETEE-ozellikleri İLETEE nedir herkes kullanabilir mi?
İLETEE nedir ve özellikleri
teknik destek