Şimdi yükleniyor

Hi-Level TV herhangi bir kanal bulunamadı

Hi-Level TV herhangi bir kanal bulunamadi

Hi-Level TV herhangi bir kanal bulunamadı

Son Güncelleme tarihi 8 Mayıs 2020 by Teknoloji Haber

Hem Vestel’ de hem alt markalarında bu şekilde bir hata çıkabiliyor. Hi Level kanal aramada kanal bulunamadı ve 0 kanal şeklinde bir sorun çıkabiliyor. Buradaki sıkıntı kablo, çanak, girişler ve ayarlarla alakalı olabiliyor.

teknik destek

Yeni televizyon aldığımızda ya da televizyonun yeri değiştiğinde, bazen de olmadık anlarda çeşitli problemler ortaya çıkmaktadır. Bu problemler durup dururken teknik servis desteği ile bize maliyete dönüşebilmekte. Hele bir de o gün sevdiğiniz bir program varsa, çıkan masrafı, can sıkıntısı takip eder.

Bu yazımızda hi-level herhangi bir kanal bulunamadı sorunu yaşayanları, masrafsız, can sıkıntısı yaşamadan işin içinden çıkaracak çözüm sunuyoruz.

Ne Yapmalı? Öncelikle TV’nin kablo sistemi kontrol edilmelidir. Çünkü bir kablo çıkmış ya da temassızlık durumu yaşanması halinde sunacağımız çözümün size bir faydası olmayacaktır. İlgili kontrolleri yaptıktan sonra şimdi uydu ayar kontrollerinden sorunun çözümüne geçebiliriz.

Hi-Level TV uydu kurulumu

 1. Kumandadan ‘menü’ araçlarından ‘Kurulum’ seçiyoruz.
 2. Yeni açılan ekrandan ‘İlk Kurulum’ sekmesine seçiyoruz.
 3. ‘Kanallar Silinecektir’ uyarısı gelecek. ‘Evet’ diyerek onaylıyoruz.
 4. Bu adımdan sonra TV yeniden açılacak ve açılışta dil seçimi yapmanızı isteyecek.
 5. Dil seçimini yaptıktan sonra karşımıza çıkacak ekrandan ‘Ev Modu’nu seçip işleme devam ediyoruz.
 6. ‘Lütfen Sayısal Arama Tipini Seçiniz’ ekranı gelecek. Buradan ‘Uydu’ olarak seçim yapıp devam ediyoruz.
 7. Açılan sekmede ’Hangisini Tercih Edersiniz’ kısmı çıkacak. Burada uydu seçimimizi ’Normal’ olarak yapıyoruz.
 8. Burada anten tipini seçmeniz gerekiyor. Eğer merkezi sistem bir anten kullanıyorsanız ‘DisEC’, doğrudan bağlantınız varsa ‘Direkt’ seçimini yapıyorsunuz.
 9. Ardından çılan ekranda ‘Turksat 42.oE’olarak seçtikten sonra ekran gidip gelecektir. ‘OK’ tuşu ile yeniden ’Kurulum’ bölümüne giriyoruz.
 10. Oradan ‘Manuel Kanal Arama’ seçiyoruz.
 11. Burada uydu ayarlarını girmenizi isteyecek. Girmeniz gereken değerler frekans 12380 ve v 27500 (yatay) bu değerleri girdikten sonra aramayı başlatınız.

Arama sürerken kanallarınızın gelmeye başladığını göreceksiniz. Kanal araması bittikten sonra, gelen kanalları dilediğiniz gibi sıralayıp, kullanmaya başlayabilirsiniz.

1.11 Hi-Level TV herhangi bir kanal bulunamadı
Hi-Level TV herhangi bir kanal bulunamadı
teknik destek