Şimdi yükleniyor

Microsoft Defender Android ve sonrası iPhone

Microsoft Defender indir

Microsoft Defender Android ve sonrası iPhone

Son Güncelleme tarihi 25 Haziran 2020 by Teknoloji Haber

Microsoft, Defender yazılımını Android platformuna getirdi ve iOS içinde bu yıl olumsuz bir şeyler çıkmazsa indirmeye açacak. Windows sistemlerinde karşılaştığımız bu antivirüs yazılımı bakalım ne gibi özelliklerle karşımıza çıkacak.

teknik destek

Microsoft Defender, bize göre düşük seviyede bir koruma sağlayan yazılım. Son yıllarda biraz daha kendini geliştirdiyse de hala zayıf yönleri çok. Özellikler aktif internet kullanıcılarının çok dikkat etmesi gerekiyor. Android tarafında da ne gibi bir kullanım imkanı vereceği zamanla şekillenecek. Şimdilik beta olarak yayınlanan ve kademeli gelen uygulamanın iPhone sürümü merak konusu.

Bize göre uygulamanın hatırı sayılır bir kullanıcı sayısına ulaşacağını düşünüyoruz ama istediği başarılı elde edebilir mi işte burada şüphelerim var. Tercih nedenlerinin temelini ücretsiz olması ve pek cihazı kasmayan virüs uygulaması olmasından olacağını düşünüyoruz.

Söylenenlere göre kullananların ilettiği sorunlar ve şikayetlerle gelişeceği yönünde. Birde Linux için ayrı bir çalışma başlattığı yönünde bilgiler yer alıyor.

Microsoft Defender, iPhone tarafında kullanımı nasıl olacak kafalarda deli sorular var. 🙂 Malum Apple’ ın bu tarz yazılımlara karşı bir söylemi var ve izin verse de büyük ihtimal Android’ de olduğu gibi geniş bir kullanım imkanı sunulmayacak. Şunu belirtmeden geçmeyelim Apple’ ın MacOs tarafı için çıkardığı hali hazırda bir koruma sistemi bulunuyor.

Microsoft Defender sistem gereksinimleri içinde minimum Android 6.0 sürümüne ihtiyaç duymakta.

Microsoft-Defender-Android-indir Microsoft Defender Android ve sonrası iPhone
Microsoft Defender Android ve iPhone indir

teknik destek