Şimdi yükleniyor

iTunes Kullanmadan iPhone için Zil Sesi Nasıl Ayarlanır?

iPhone Zil Sesi Değiştirme

iTunes Kullanmadan iPhone için Zil Sesi Nasıl Ayarlanır?

Son Güncelleme tarihi 2 Ocak 2019 by Müşteri hizmetleri

Herhangi bir şarkıyı telefona zil sesi yapmak 2003 yılından bu yana Nokia ile çok kolaydı. Android ile halen oldukça kolay. Ancak zamanla özellikle iPhone‘la birlikte bir takım katı kuralların uygulanması ile herhangi bir şarkıyı zil sesi yapmak zulüm haline geldi. Hele ki bir şarkının uzunluğunu ayarlamak istediğiniz de piyasada ki tüm akıllı telefonlar adeta takılıp kalıyorlar.

teknik destek

Sizlerle daha önce iTunes’i kullanarak herhangi bir şarkıyı iPhone’da nasıl zil sesi olarak ayarlayabileceğinizi anlatmıştık. Şimdi iTunes olmaksızın herhangi bir şarkıyı nasıl zil sesi yapabilirsiniz gelin buna bakalım.

Öncelikle cihazınıza Garageband uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulama Apple’ın geliştirdiği bir uygulama ve buradan devam ederek ücretsiz olarak indirebilirsiniz (iOS 8.4 ve üzeri, iPhone, iPad ve iPod için)

iTunes Olmadan iPhone için Zil Sesi Nasıl Ayarlanır?

 1. adım olarak müzik kütüphanenizden zil sesi yapmak istediğiniz şarkıyı önceden ayarlayın.
 2. adım Garaband’ı açın ve zil sesi yapmak istediğiniz şarkıyı endüstrüman bölümünden seçip, döngü tarayıcı düğmesine tıklayın.
 3. adım ardından müzik sekmesine tıklayın ve zil sesi yapmak istediğiniz şarkıyı seçin.
 4. adım Garaband üzerinde açılan şarkıyı dilediğiniz gibi düzenleyebilir, kesebilirsiniz. Ayarlamalarınızı yaptıktan sonra artık son aşamaya geçebiliriz.
  garageband-zil-sesi iTunes Kullanmadan iPhone için Zil Sesi Nasıl Ayarlanır?
  garageband-zil-sesi-ayarlama iTunes Kullanmadan iPhone için Zil Sesi Nasıl Ayarlanır?
 5. adım Üst menüde yer alan aşağı doğru duran oka tıklayarak “Müziklerim” seçeneğine tıklayın. Bu kısımda hazırladığınız şarkıyı göreceksiniz. Paylaş seçeneğine tıklayın ve açılan ekrandan “Zil” simgesine dokunun. İçe aktar seçeneği ile müziği zil sesleriniz arasına ekleyin. Tüm işlem bu kadar. Dilerseniz Garageband üzerinden dilerseniz Ayarlar > Sesler > Zil Sesi menüsünden zil sesinizi kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.
  garageband-muziklerim iTunes Kullanmadan iPhone için Zil Sesi Nasıl Ayarlanır?
  garageband-muzik-zil-sesi iTunes Kullanmadan iPhone için Zil Sesi Nasıl Ayarlanır?

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

teknik destek