Şimdi yükleniyor

Windows 11 kendi kendine kapanıyor açılmıyor hatası

windows 11 açılmıyor sorunu

Windows 11 kendi kendine kapanıyor açılmıyor hatası

Son Güncelleme tarihi 23 Kasım 2021 by Teknoloji Haber

Bilgisayarınızda Windows 11 kendi kendine kapanıyor hatası alanlardan birisiyseniz strese girmeden olası sebepleri araştırarak kontrol ediniz. Yeni bir sisteme geçiş daha yeni başladı ve ister istemez bir çok aksaklıkla karşılaşabilirsiniz.

teknik destek

Windows 11 açılmıyor hatası çıkanların bir çoğunun aynı sebeplerle karşılaşmasından dolayı sıkıntı çekmekte. İçeriğimiz geçmişten gelen tecrübe ile oluşturulmuştur. Burada yazdıklarımız olası sebeplerdir ve çözümünde deneyerek bir yol bulacağınızı düşünüyoruz.

Laptop açılmıyor, Windows 11′ de daha az karşılaşılacağını düşünüyoruz. Zaten sistem kullanımında gerekli donanım gereksinimlerinden söz ediyor. Uyumsuzluk göstermesi durumlarında günce sürücülerin indirilerek güncellenmesi yeterli olabilir. Ama olası oluşacak aksaklıklarda ne gibi adımların izlenmesi gerektiğini aşağıya ekliyoruz.

Windows 11 neden açılmıyor?

Windows 11 oturum açılmıyor sorununda çoğunlukla driver yüklemelerinde karşılaşılıyor. Tabi virüs etkenini de unutmayacağız.

  • Herhangi bir donanımın sürücüsünü güncellediniz veya yüklediyseniz bundan dolayı problem yaşanabilir.
  • Yazılımın güncellenmesi de aynı soruna yol açabilir.
  • Virüs bulaşmasından ötürü çıkabilir.
  • Donanım arızalarında yaşanabilir.
  • Diskte bozuk sektör ve RAM arızaları daha sık problem yaşatır.
  • Yazılımda bozulmalar veya yüklenen programların yol açtığı etkiler.

Listemizi uzatacaktır. Bunların örnek olması için eklendiğini belirtelim. Önemli taraf çözümde ne yapılacağıdır.

Bilgisayar açılmıyorsa deneyeceğiniz yöntemler

Yukarıdakilerin incelenmesinden sonra olası adımları uygulamanız gerekiyor. Donanımda yer alan fanların kontrol edilmesi önemlidir. Aşırı ısınmalarda kapanmalar görülebilir. Temassızlık yaşananlar olabilir.

Yazılım durumlarında sistemin geri yüklenmesinden sonra sorun ortadan kalkabilir. Sıkıntının olmadığı bir tarih seçilerek sistemi döndürmek işinizi görecektir.

Virüs durumları için internetten online taramayı başlatabilirsiniz. Örnek Eset’ in yardımcı aracını deneyebilirsiniz.

RAM testi için bir komut var ve onu yazarak çalıştırabilirsiniz. Elinizde varsa başka RAM ile deneyin. Birden fazla RAM ve slot varsa çıkarıp deneyiniz. Çoklu parçalarda birini çıkarıp deneyip ve sonra çıkanı takıp diğerini çıkarıp denenir.

Ekran kartı içinde bu yöntem denenebilir. Aşağıya diğer adımları genel olarak uygulanması için ekliyoruz.

Windows 11 reset atıyor sorunu

Windows 11 neden reset atıyor şeklinde sorular henüz pek gelmiyordur diye düşünüyoruz. Bunun nedenlerinin de yine yukarıdakilerle alakalı olduğunu düşünüyoruz. Yine ek olası ve çözümde yapılacaklardan söz edeceğiz.

Donanım testlerinden sonra onarım için adımları aşağıya sıralıyoruz. Hard disk bozukluklarında veya bot sektör durumlarında onarımla ilgili alanlar kapatılabilir.

Donanım tarafında problem yoksa aşağıdakileri uygulayınız.

Sistem geri yüklemenin çalıştırılması veya onarımla sıfırlamaya girilmesi adına aşağıdakiler işinizi çözecektir.

Güvenli mod alanına normalde çalıştır alanına msconfig yazıp önyükleme alanından güvenli önyüklemeyi açmanız yeterli olacak. Sistemin yeniden başlatılması ile güvenli mod denilen alan açılacak.

Windows 11 nasıl onarılır sorusuna cevaben şu adımlar önerilir:

  • Windows 11 oturum açılmıyorsa klavyenizden shift tuşuna basılı tutarak başlat alanından yeniden başlat’ a tıklamanız yeterli olacak. Tabi shift’ i bırakmadan bekleyeceksiniz. Sorun gider ile gerekli alanlara ulaşacaksınız. İster sistem geri yükleme çalıştırılır, ister gelişmiş onarım bölümlerinden gerekli adımlar uygulanır.
  • Duruma göre arama alanına kurtarma yazarak ilgili seçenekten sıfırla çalıştırılabilir.
Windows-11-oturum-acilmiyor-2 Windows 11 kendi kendine kapanıyor açılmıyor hatası
Windows 11 kendi kendine kapanıyor
teknik destek