Şimdi yükleniyor

Zayıflama iğnesi nedir herhangi bir zararı var mı?

Zayıflama iğnesi nedir herhangi bir zararı var mı?

Son Güncelleme tarihi 18 Aralık 2022 by Teknoloji Haber

Zayıflamak günümüzde büyük sorunlardan bir tanesi halindedir. Özellikle plaza yaşamının yayılması ve şehirlerin çok daha kalabalık bir hale gelmesi insanları hareketsiz bir yaşama doğru sürüklemiştir. Bunun sonucunda sağlıksız yaşam ve kilo artışı kaçınılmaz bir sonuç olmuştur. Kilo vermek için bireyler spor salonlarına yazılmış, birçok kişiye başvurmuş ve çeşitli yöntemler denemeye başlamıştır. Bu yöntemler arasında en hızlı kabul edilen zayıflama iğneleridir. Zayıflama iğneleri ile günde 2-3 kilo vermek mümkün hale gelmiş bir durumdadır.

teknik destek

Zayıflama iğnesi ne demektir?

Bu yöntemin diğer bir ismi ise HCG diyetidir. Bu HCG, erken gebelik dönemlerinde insan vücudunda bol miktarda görülmekte olan bir hormondur. Hem erkek hem de kadın bireylerde doğurganlık problemlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Gün içinde yaklaşık 500 kaloriye yakın enerji aldığınız HCG diyetinde bireylerin vücuduna zayıflama iğnesi olarak HCG hormonu enjekte ediliyor. HCG ürünleri oral damla olarak, tablet ve spreyler olarak çeşitli şekiller ve yöntemler ile satılıyor.

HCG hormonu fetüs ve embriyo gelişiminde önemli bir rol oynayan hormonların üretiminde süreklilik sağlar. Hamilelik döneminin ilk 3 ayından sonra kanda yer alan HCG hormonu azalma gösterir. Bu diyet sayesinde günde 1-2 kiloya kadar zayıflama imkanınız bulunuyor. Fakat bu kadar hızlı bir kilo kaybı bireylere zarar verebilmektedir. Kilo vermede sıkça görülen rahatsızlıklardan birisi kas kütlesinin azalma göstermesidir. Diyetlerdeyse amaçlanan kas kaybı değil, vücuttaki yağ oranının azaltılmasıdır. Bunların yanı sıra baş ağrısı ve depresyon gibi yan etkileri ortaya çıkabiliyor. Bu yan etkilerin nedeni ise açlık düzeyli kalori alımlarıdır. Günde 500 kalori tüketmek insan vücudunun enerji ihtiyacının çok az bir miktarını karşılayabilmektedir.

Zayiflama-ignesi-nedir Zayıflama iğnesi nedir herhangi bir zararı var mı?
Zayıflama iğnesi nedir herhangi bir zararı var mı?

Zayıflama iğnesinin içinde neler var?

Hastanın kullanımı için verilen ilaçlar ve iğneler yemek yemenin ardından ince bağırsakta salınan GLP-1 hormonuna benzer çalışmaktadır. Çalışma mekanizması ise şu şekildedir:

  • Yiyeceklerin mide içerisinde kalabilme süresini uzatmaktadır ve bu da hastanın kan şekeri düzeyinin yükselmesini önleme konusunda yardımcıdır.
  • Midenin yavaş bir şekilde boşaltılması sonucu kilo kaybına neden olur.
  • Karaciğerin aşırı şeker (glikojen) üretmesine engel olma konusunda yardımcıdır.
  • Pankreasın çok daha fazla insülin üretmesinde tetikleyici görev alır.

Zayıflamaya yönelik kullanılacak ilaç ve bitkiler için kesinlikle bir uzman doktor tavsiyesi almanızı öneririz.

Zayıflama iğnesi nedir sorusunun yanında en sık sorulan bir başka soru zayıflama iğnesi zararlı mı veya yan etkileri nedir oluyor.

teknik destek